eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polski rynek rozwiązań HR

Polski rynek rozwiązań HR

2004-01-29 00:02

Po raz pierwszy polski oddział IDC, jednej z największych na świecie firm zajmujących się badaniem rynku IT, przeprowadził pełne badanie rynku zaawansowanych rozwiązań HR w Polsce. Badanie objęło rok 2002.

Przeczytaj także: Dyrektor personalny na godziny – czy to ma sens?

Według badań IDC liderem polskiego rynku systemów informatycznych do zarządzania kadrami jest SAP, którego przychody z tytułu sprzedaży mySAP HR oszacowano najwyżej. Na kolejnych pozycjach znalazły się firmy: Oracle, IFS i Teta.

Pod względem liczby wdrożeń systemów HR w Polsce SAP zajmuje trzecią pozycję, ustępując miejsca jedynie lokalnym dostawcom – firmom Teta i BPSC.

Biorąc pod uwagę liczbę pracowników obsługiwanych przez systemy do zarządzania kadrami SAP zyskał wyraźną przewagę nad konkurentami – ok. 200 tys. pracowników (kolejny konkurent obsługuje ok. 155 tys. pracowników).

Według autorów raportu aplikacje do zarządzania kadrami stają się siłą napędową polskiego rynku ERP i cieszą się szczególną popularnością, ponieważ pozwalają na znaczną redukcję kosztów i podniesienie wydajności każdej organizacji. Stąd też wielu dostawców rozwiązań informatycznych, opracowuje i rozwija aplikacje HR.

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: hr, rynek rozwiązań hr

Przeczytaj także

Inteligentne telefony górą

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: