eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Windows XP w kieszeni

Windows XP w kieszeni

2003-09-20 00:07

Windows XP w kieszeni

© fot. mat. prasowe

Podczas imprezy DEMOmobile firma Antelope Technologies zaprezentowała komputer oparty na stworzonej przez IBM-a koncepcji MMC (Modular Computing Core).

fot. mat. prasowe

MMC zakłada rozdział podstawowych elementów komputera, które mogą być dowolnie składane w zależności od potrzeb. Podstawę rozwiązania Antelope stanowi jednostka centralna o wymiarach 75 x 125 x 20 mm i wadze 258 g. W jej skład wchodzą procesor 1 GHz Crusoe TM5800, 256 MB pamięci RAM, dysk twardy 10 lub 15 GB oraz rdzeń graficzny Silicon Motion 722. Za dźwięk odpowiada karta kompatybilna z Sound Blasterem. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP.

Po dołączeniu wyświetlacza o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczości 1024 x 768 piksele, system staje się zaawansowanym technologicznie handheldem. Gdy jego użytkownik siada przy biurku, może – bez wyłączania urządzenia – odpiąć ekran i podłączyć komputer do monitora i klawiatury. To wygodne ze względu na brak potrzeby przenoszenia danych z jednego systemu na drugi.

Wśród akcesoriów oprócz wyświetlacza i klawiatury znajdą się przenośna drukarka, czytnik kodów kreskowych i mysz. Produkt Antelope do sprzedaży trafi 7 listopada, jego cena ma być porównywalna z high-endowymi notebookami. Zainteresowanie rynku pokaże, czy koncepcja MMC ma przed sobą przyszłość - jak do tej pory o pracach nad podobnym urządzeniem nie poinformował żaden inny wytwórca.

oprac. : 4Press

Więcej na ten temat: modular computing core, mmc
System dla Radców Prawnych

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: