eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Oprogramowanie Adobe Director 11

Oprogramowanie Adobe Director 11

2008-02-23 00:06

Firma Adobe Systems poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Adobe Director 11. Jest to nowa wersja narzędzia do tworzenia treści multimedialnych, umożliwiającego autorom, animatorom i programistom tworzenie interaktywnych aplikacji, gier oraz produktów do e-learningu.

Przeczytaj także: Adobe Creative Suite 3 już dostępny

Director 11, samodzielnie lub w połączeniu z oprogramowaniem Adobe Shockwave Player, umożliwia tworzenie treści, a następnie publikowanie ich w formie odpowiedniej dla Internetu, nośników CD/DVD oraz odtwarzania na komputerze. Oprogramowanie umożliwia włączanie plików Adobe Flash SWF do projektów opracowywanych za pomocą programu Director, odtwarzanie ich w tej aplikacji lub przy użyciu odtwarzacza Shockwave, a także edytowanie za pomocą oprogramowania Adobe Flash CS3 Professional. Ponadto Director 11 może być używany z szeregiem modułów dodatkowych dostarczanych przez inne firmy.

Director 11 umożliwia autorom tworzenie lokalnych wersji językowych aplikacji zgodnie ze standardem Unicode, tworzenie odwzorowań ruchu w grach i symulacjach przy użyciu mechanizmu Ageia PhysX oraz opracowywanie interfejsów dzięki funkcjom prezentacji tekstu i obsłudze efektów trójwymiarowych.

Director 11 jest zgodny ze standardowymi formatami plików audio, wideo i graficznych, a także udostępnia takie funkcje, jak obsługa technologii Adobe Flash 9 oraz filtrów rastrowych, przeznaczonych do dodawania do tekstu lub obrazu takich cech jak cienie i poświaty. Produkt obsługuje szereg języków programowania, w tym JavaScript i Lingo, co umożliwia opracowywanie aplikacji przy użyciu więcej niż jednego języka, a także udostępnia przeglądarkę skryptów, która pozwala na podział kodu na fragmenty z możliwością ich przeciągania i upuszczania.

Adobe Director 11 jest dostępny od końca marca 2008 r. Produkt działa na szeregu systemów operacyjnych, w tym Microsoft Windows XP SP2, Windows Vista oraz Mac OS X 10.4 na komputerach Macintosh z procesorami Intela. W Stanach Zjednoczonych cena Director 11 wynosi 999 USD za pełną wersję i 299 USD za aktualizację od jednej z trzech poprzednich wersji. Polska cena nie jest jeszcze znana.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: