eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Turystyka polskich internautów

Turystyka polskich internautów

2007-07-07 01:16

Turystyka polskich internautów

Wspomagana znajomość biur podróży – kwiecień 2007 (dane w %). © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma badawcza Gemius SA opublikowała wyniki badania trackingowego poświęconego rynkowi turystycznemu. Jak wynika z raportu "Turystyka internautów. Styczeń-kwiecień 2007" najlepiej rozpoznawane biura podróży to Orbis i Triada.

Przeczytaj także: Internauci planują zimowy urlop

Raport ”Turystyka internautów” zawiera informacje o oczekiwaniach i zwyczajach wyjazdowych polskich użytkowników Internetu.

Według badania Megapanel PBI/Gemius, w marcowym drzewku tematycznym witryny zgrupowane w węźle „Turystyka” odwiedziło ponad 5,9 mln użytkowników (real users). Każdy z nich spędził na analizowanych serwisach średnio 14 min. i 4 sek., dokonując 17,12 odsłon. Prawie co drugi internauta (42,74 proc.) korzystał z treści serwisów turystycznych.

Biorąc pod uwagę znajomość biur podróży – jak pokazują badania Gemius - palmę pierwszeństwa dzierżą firmy działające na polskim rynku turystycznym od lat. W kwietniu 2007 r. silnym liderem był Orbis. Drugie miejsce zajęła Triada, a trzecie Itaka. W pierwszej piątce znalazły się także Scan Holiday i Gromada.

fot. mat. prasowe

Wspomagana znajomość biur podróży – kwiecień 2007 (dane w %).

Wspomagana znajomość biur podróży – kwiecień 2007 (dane w %).

Według badań Gemius, w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2007 r. na wyjazd zorganizowany przez biuro podróży zdecydowało się około 7 proc. respondentów. Najwięcej z nich (średnio 56 proc.) wyjechało do jednego z państw europejskich, następnie około 29 proc. badanych wyjechało poza granice Europy i tylko 14 proc. skorzystało z wypoczynku w Polsce. Wśród państw europejskich najbardziej popularne okazały się być Włochy i Wielka Brytania.

 

1 2

następna

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Polki i kosmetyki

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: