eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Komputer przenośny OQO model 02

Komputer przenośny OQO model 02

2007-01-14 00:22

Komputer przenośny OQO model 02

OQO model 02 © fot. mat. prasowe

Firma OQO zaprezentowała przenośny komputer osobisty nowej generacji OQO - 02. Ważący pół kilograma, mieszczący się w kieszeni model 02 jest urządzeniem mogącym współpracować z systemem Windows Vista. Nowy model jest do czterech razy szybszy i posiada ponad sześciokrotnie jaśniejszy ekran niż jego poprzednik, model 01+.

Przeczytaj także: OQO - miniaturowy komputer

Przeprojektowany od podstaw komputer 02 posiada ergonomicznie podświetlaną klawiaturę i pojemnościowy panel dotykowy TouchScrollers™. Urządzenie jest wyposażone w łączność bezprzewodową - posiada EV-DO Wireless WAN, WiFi i Bluetooth.

fot. mat. prasowe

OQO model 02

OQO model 02

Ceny modelu 02 zaczynają się od 1499 dolarów, a szczegóły wyposażenia można dostosować do potrzeb. Model 02 jest oferowany z procesorem 1,5GHz, dyskiem twardym 60GB, 1 GB pamięci RAM i zintegrowanym łączem szerokopasmowym. Każdy komputer 02 jest wyposażany w oprogramowanie zapewniające dostęp do wielu ustawień komputera oraz funkcje takie jak możliwość zmiany rozdzielczości ekranu w trakcie pracy, za pomocą specjalnych klawiszy.

OQO model 02 jest komputerem kategorii UMPC Pro. Urządzenie zapewnia mobilnym pracownikom łączność z siecią i dostęp do danych zgromadzonych na twardym dysku, przy zachowaniu kompatybilności z systemem Windows i jego zabezpieczeniami.

Model 02 wyposażono również w Origami Experience™ - nowy interfejs dla komputerów klasy UMPC, optymalizujący obsługę funkcji rozrywkowych i komunikacyjnych na małych komputerach osobistych z systemem Windows Vista.

Stacja dokująca umożliwia użytkownikom pracę przy biurku z pełnowymiarowym ekranem, klawiaturą myszką i przewodowym podłączeniem do sieci. Stacja dokująca posiada również napęd optyczny umożliwiający instalację oprogramowania, archiwizację danych oraz odtwarzanie audio i wideo.
Przeczytaj także: Komputer mobilny Nokia N97 Komputer mobilny Nokia N97

 

1 2

następna

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: