eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Mobilne urządzenie VIA NanoBook UMD

Mobilne urządzenie VIA NanoBook UMD

2007-06-11 01:24

Mobilne urządzenie VIA NanoBook UMD

VIA NanoBook UMD © fot. mat. prasowe

Firma VIA Technologies przedstawiła referencyjny wzór urządzenia VIA NanoBook UMD (urządzenie klasy Ultra Mobile) podczas VTF2007 w Tajpej. VIA NanoBook ma za zadanie sprostać założeniom koncepcji Mobilności 2.0.

Przeczytaj także: Komputer przenośny Motorola MC17

fot. mat. prasowe

VIA NanoBook UMD

VIA NanoBook UMD

Mobilność 2.0 to hasło opisujące migrację od dzisiejszej ograniczonej przenośności Internetu do pełnego dostępu do sieci Web 2.0 w nowych urządzeniach UMD.

VIA NanoBook wyposażony jest w procesor VIA C7-M ULV 1,2GHz i chipset VIA VX700 ze zintegrowanym układem graficznym VIA UniChrome Pro II IGP. Urządzenie może pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows XP lub Windows Vista Basic i jest wyposażone w szereg funkcji, takich jak pełna klawiatura, ekran dotykowy WVGA o przekątnej 7”, do 1 GB pamięci DDR2 SDRAM, dysk twardy o pojemności od 30 GB oraz czytnik czterech typów kart flash. Urządzenie obsługuje również sieci 802.11g WiFi, Bluetooth i Ethernet, a ponadto posiada wyjście DVI i dwa porty USB 2.0.

VIA NanoBook wyposażony jest w dodatkowe złącze USB we wnęce obok ekranu, służące do podłączania modułów bezprzewodowych, takich jak międzynarodowy zegar / kalendarz, GPS, VoIP i szerokopasmowe adaptery sieciowe.

Nowe przenośne urządzenie VIA waży niecałe 850g przy wymiarach 230mm x 171mm x 29,4mm. Czas ciągłej pracy na akumulatorach sięga 5 godzin.

Standardowo model dostarczamy jest w kolorze srebrnym, z możliwością nałożenia różnokolorowych obudów.

VIA NanoBook przeznaczony jest do zastosowań konsumenckich, biznesowych i edukacyjnych. Różne wersje urządzenia będą dostępne u globalnych partnerów OEM i integratorów systemów w drugiej połowie 2007.

Przeczytaj także: Komputer mobilny Nokia N97 Komputer mobilny Nokia N97

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: