eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w XII 2022 wciąż oceniana negatywnie

Koniunktura gospodarcza w XII 2022 wciąż oceniana negatywnie

2022-12-22 11:54

Koniunktura gospodarcza w XII 2022 wciąż oceniana negatywnie

Koniunkturę najgorzej ocenia budownictwo © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w grudniu 2022 roku koniunktura gospodarcza wciąż oceniana jest negatywnie. Korzystnie oceniają ją tylko podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo, przetwórstwo przemysłowe oraz zakwaterowanie i gastronomia.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w XI 2022 oceniana negatywnie

W większości badanych obszarów sygnalizuje się brak zmian lub pogorszenie składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” – brak zmian w tym miesiącu.

Przetwórstwo przemysłowe


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 19,5 – zbliżonym do sygnalizowanego w listopadzie (minus 20,6).

Budownictwo


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 23,9 – zbliżonym do notowanego przed miesiącem (minus 22,6).

Handel hurtowy


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,6 – zbliżonym do odnotowanego w listopadzie (minus 10,1).

fot. pixabay.com

Koniunkturę najgorzej ocenia budownictwo

W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 23,9 – zbliżonym do notowanego przed miesiącem (minus 22,6).


Handel detaliczny


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 11,3 – niższym niż przed miesiącem (minus 9,1).

Transport i gospodarka magazynowa


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,3 – zbliżonym do sygnalizowanego w listopadzie (minus 7,4).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w grudniu na poziomie minus 19,5 wobec minus 19,3 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej pesymistyczne oceny koniunktury (minus 20,1) niż jednostki gastronomiczne (minus 17,2).

Informacja i komunikacja


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 8,0 – zbliżonym do sygnalizowanego w listopadzie (plus 8,9).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w grudniu na poziomie plus 9,9 – podobnym do notowanego przed miesiącem (plus 10,5).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: