eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w XI 2022 oceniana negatywnie

Koniunktura gospodarcza w XI 2022 oceniana negatywnie

2022-11-23 09:12

Koniunktura gospodarcza w XI 2022 oceniana negatywnie

Zakwaterowanie ocenia koniunkturę negatywnie © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w listopadzie 2022 roku koniunktura gospodarcza oceniana jest negatywnie. Korzystnie oceniają ją tylko podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo, przetwórstwo przemysłowe oraz zakwaterowanie i gastronomia.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w X 2022 gorsza niż we wrześniu

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury znajduje się poniżej średniej długookresowej we wszystkich obszarach. W większości obszarów, zarówno dla składowych „diagnostycznych”, jak i „prognostycznych” sygnalizowany jest brak zmian w tym miesiącu.

Przetwórstwo przemysłowe


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 20,6 – zbliżonym do sygnalizowanego w październiku (minus 21,1).

Budownictwo


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 22,6 – zbliżonym do notowanego przed miesiącem (minus 22,1).

Handel hurtowy


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 10,1 – zbliżonym do odnotowanego w październiku (minus 9,0).

fot. pixabay.com

Zakwaterowanie ocenia koniunkturę negatywnie

Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej pesymistyczne oceny koniunktury (minus 20,5) niż jednostki gastronomiczne (minus 14,9).


Handel detaliczny


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,1 – wyższym niż przed miesiącem (minus 11,7).

Transport i gospodarka magazynowa


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 7,4 – zbliżonym do sygnalizowanego w październiku (minus 7,5).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w listopadzie na poziomie minus 19,3 wobec minus 22,9 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej pesymistyczne oceny koniunktury (minus 20,5) niż jednostki gastronomiczne (minus 14,9).

Informacja i komunikacja


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 8,9 – zbliżonym do sygnalizowanego w październiku (plus 9,1).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w listopadzie na poziomie plus 10,5 – podobnym do notowanego przed miesiącem (plus 9,3).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: