eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w III 2022 gorsza niż w lutym

Koniunktura gospodarcza w III 2022 gorsza niż w lutym

2022-03-22 11:41

Koniunktura gospodarcza w III 2022 gorsza niż w lutym

Najgorsze nastroje w budownictwie © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego dziś przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w marcu 2022 roku koniunktura gospodarcza oceniana jest gorzej niż w lutym 2022. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w II 2022: budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

W większości badanych obszarów sygnalizuje się pogorszenie składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” – pogorszenie lub brak zmian.

Przetwórstwo przemysłowe


W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 16,2 – niższym od notowanego w lutym (minus 10,7).

Budownictwo


W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 20,1 – niższym od notowanego przed miesiącem (minus 15,4).

Handel hurtowy


W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,2 – niższym niż w ubiegłym miesiącu (minus 1,5).

fot. pixabay.com

Najgorsze nastroje w budownictwie

W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 20,1 – niższym od notowanego przed miesiącem (minus 15,4).


Handel detaliczny


W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 13,2 – niższym niż przed miesiącem (minus 7,5).

Transport i gospodarka magazynowa


W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,2 – niższym od sygnalizowanego w lutym (minus 5,7).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w marcu na poziomie minus 13,4 wobec minus 15,8 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 15,8) niż jednostki gastronomiczne (minus 10,0).

Informacja i komunikacja


W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 9,6 – niższym od sygnalizowanego przed miesiącem (plus 12,8).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w marcu na poziomie plus 9,4 – niższym od notowanego w lutym (plus 17,0).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: