eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w II 2022: budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

Koniunktura gospodarcza w II 2022: budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

2022-02-22 11:30

Koniunktura gospodarcza w II 2022: budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

W budownictwie nastroje pesymistyczne © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego dziś przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w lutym 2022 roku koniunktura gospodarcza oceniana jest podobnie lub lepiej niż w styczniu 2022. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia oraz budownictwo.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w I 2022 na poziomie zbliżonym do grudniowego

W większości badanych obszarów sygnalizuje się poprawę składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” – pogorszenie lub brak zmian.

Przetwórstwo przemysłowe


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 10,7 – nieznacznie wyższym od notowanego w styczniu (minus 12,4).

Budownictwo


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,4 – nieco wyższym od notowanego przed miesiącem (minus 17,1).

Handel hurtowy


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) utrzymuje się na poziomie ze stycznia (minus 1,5).

Handel detaliczny


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 7,5 – wyższym niż przed miesiącem (minus 10,5).

Transport i gospodarka magazynowa


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,7 – zbliżonym do sygnalizowanego w styczniu (minus 6,0).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lutym na poziomie minus 15,8 wobec minus 19,1 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 20,9) niż jednostki gastronomiczne (minus 11,9).

Informacja i komunikacja


W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 12,8 – zbliżonym do sygnalizowanego przed miesiącem (plus 12,5).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lutym na poziomie plus 17,0 – zbliżonym do odnotowanego w styczniu (plus 16,1).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: