eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w I 2022 na poziomie zbliżonym do grudniowego

Koniunktura gospodarcza w I 2022 na poziomie zbliżonym do grudniowego

2022-01-21 13:25

Koniunktura gospodarcza w I 2022 na poziomie zbliżonym do grudniowego

Budownictwo ocenia koniunkturę pesymistycznie © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego dziś przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w styczniu 2022 roku koniunktura gospodarcza oceniana jest podobnie lub gorzej niż w grudniu 2021. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia oraz budownictwo.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w XII 2021 dalej w dół

Przetwórstwo przemysłowe


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 12,4 – zbliżonym do notowanego w grudniu ub.r. (minus 12,2).

Budownictwo


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 17,1 – niższym od notowanego przed miesiącem (minus 15,4).

Handel hurtowy


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 1,5 – podobnym jak w grudniu ub.r. (minus 0,9).

Handel detaliczny


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 10,5 – niższym niż przed miesiącem (minus 6,2).

fot. pixabay.com

Budownictwo ocenia koniunkturę pesymistycznie

W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 17,1 – niższym od notowanego przed miesiącem (minus 15,4).


Transport i gospodarka magazynowa


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,0 – niższym od notowanego w ubiegłym miesiącu (minus 2,9).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w styczniu br. na poziomie minus 19,1 wobec minus 19,6 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 26,3) niż jednostki gastronomiczne (minus 15,2).

Informacja i komunikacja


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 12,5 – zbliżonym do sygnalizowanego przed miesiącem (plus 13,7).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w styczniu br. na poziomie plus 16,1 – zbliżonym do odnotowanego w grudniu ub.r. (plus 15,0).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: