eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w XII 2021 dalej w dół

Koniunktura gospodarcza w XII 2021 dalej w dół

2021-12-21 12:11

Koniunktura gospodarcza w XII 2021 dalej w dół

Koniunktura gospodarcza w dół © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego dziś przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w grudniu 2021 koniunktura gospodarcza oceniana jest gorzej niż w listopadzie. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w XI 2021 gorzej niż w październiku

W większości badanych obszarów odnotowuje się pogorszenie składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” – pogorszenie lub brak zmian.

Przetwórstwo przemysłowe


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 12,2 – niższym od sygnalizowanego w listopadzie (minus 10,5).

Budownictwo


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,4 – niższym od notowanego przed miesiącem (minus 11,9).

Handel hurtowy


W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 0,9 – nieznacznie niższym niż w listopadzie (plus 0,1).

fot. pixabay.com

Koniunktura gospodarcza w dół

Najgorsze oceny koniunktury formułują podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.


Handel detaliczny


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,2 – niższym niż przed miesiącem (minus 3,4).

Transport i gospodarka magazynowa


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 2,9 – niższym od notowanego w ubiegłym miesiącu (plus 2,2).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w grudniu na poziomie minus 19,6 wobec minus 17,0 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 27,5) niż jednostki gastronomiczne (minus 14,2).

Informacja i komunikacja


W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 13,7 – zbliżonym do sygnalizowanego przed miesiącem (plus 13,9).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w grudniu na poziomie plus 15,0 – podobnym do notowanego w listopadzie (plus 15,1).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: