eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w XI 2021 gorzej niż w październiku

Koniunktura gospodarcza w XI 2021 gorzej niż w październiku

2021-11-22 13:43

Koniunktura gospodarcza w XI 2021 gorzej niż w październiku

Zakwaterowanie i gastronomia najgorzej oceniają koniunkturę © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego dziś przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w listopadzie 2021 koniunktura gospodarcza oceniana jest gorzej niż w październiku. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w X 2021: zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

Jak podaje GUS, w większości badanych obszarów odnotowuje się pogorszenie składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” – brak zmian.

Przetwórstwo przemysłowe


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 10,5 – niższym od notowanego w październiku (minus 6,3).

Budownictwo


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 11,9 – niższym od notowanego w październiku (minus 9,4).

Handel hurtowy


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 0,1 – niższym niż przed miesiącem (plus 2,6).

Handel detaliczny


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 3,4 – niższym niż w październiku (minus 1,2).

fot. pixabay.com

Zakwaterowanie i gastronomia najgorzej oceniają koniunkturę

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w listopadzie na poziomie minus 17,0 wobec minus 12,3 przed miesiącem.


Transport i gospodarka magazynowa


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 2,2 – zbliżonym do notowanego w ubiegłym miesiącu (plus 2,7).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w listopadzie na poziomie minus 17,0 wobec minus 12,3 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 20,8) niż jednostki gastronomiczne (minus 14,3).

Informacja i komunikacja


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 13,9 – niższym niż przed miesiącem (plus 16,8).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w listopadzie na poziomie plus 15,1 – wyższym od notowanego w październiku (plus 13,3).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: