eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w X 2021: zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

Koniunktura gospodarcza w X 2021: zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

2021-10-22 12:27

Koniunktura gospodarcza w X 2021: zakwaterowanie i gastronomia najgorzej

zakwaterowanie i gastronomia najgorzej oceniają koniunkturę © pixabay.com

Z najnowszego komunikatu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w październiku 2021 koniunktura gospodarcza oceniana jest podobnie jak we wrześniu. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

Przeczytaj także: GUS: koniunktura gospodarcza we IX 2021 prawie bez zmian

Jak podaje GUS, w większości badanych obszarów odnotowuje się pogorszenie składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” – brak zmian.

Przetwórstwo przemysłowe


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,3 – niższym od notowanego we wrześniu (minus 3,6).

Budownictwo


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,4 – podobnie jak we wrześniu (minus 7,9).

Handel hurtowy


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 2,6 – niższym niż we wrześniu (plus 5,3).

Handel detaliczny


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 1,2 – podobnie jak przed miesiącem (minus 1,0).

Transport i gospodarka magazynowa


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 2,7 – zbliżonym do notowanego we wrześniu (plus 4,2).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w październiku na poziomie minus 12,3 wobec minus 10,9 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 16,6) niż jednostki gastronomiczne (minus 8,7).

Informacja i komunikacja


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 16,8 – zbliżonym do sygnalizowanego przed miesiącem (plus 16,0).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w październiku na poziomie plus 13,3– nieco wyższym od notowanego we wrześniu (plus 11,4).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: