eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › GUS: koniunktura gospodarcza w VII 2021 prawie bez zmian

GUS: koniunktura gospodarcza w VII 2021 prawie bez zmian

2021-07-22 11:50

GUS: koniunktura gospodarcza w VII 2021 prawie bez zmian

Klimat koniunktury najgorszy w budownictwie © fot. mat. prasowe

Z komunikatu opublikowanego dziś przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w lipcu 2021 koniunktura gospodarcza oceniana jest podobnie jak w maju. Najlepiej koniunkturę oceniają podmioty z sekcji informacja i komunikacja, a najgorzej - podmioty z sekcji budownictwo.

Przeczytaj także: GUS: koniunktura gospodarcza lepsza niż w maju

Składowe "diagnostyczne" w większości badanych obszarów poprawiły się, natomiast w "prognostycznych odnotowano brak zmian lub pogorszenie.

Przetwórstwo przemysłowe


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 1,4 – zbliżonym do notowanego w czerwcu (minus 0,6).

Budownictwo


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,9 – zbliżonym do notowanego w czerwcu (minus 5,5).

Handel hurtowy


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 8,2 – niższym niż w czerwcu (plus 9,7).

fot. mat. prasowe

Klimat koniunktury najgorszy w budownictwie

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,9 – zbliżonym do notowanego w czerwcu (minus 5,5).


Handel detaliczny


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 0,6 – niższym niż przed miesiącem (plus 0,6).

Transport i gospodarka magazynowa


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 6,2 – zbliżonym do notowanego w czerwcu (plus 5,9).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lipcu na poziomie plus 5,3 wobec plus 3,1 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują nieco bardziej korzystne oceny koniunktury (plus
6,7) niż jednostki gastronomiczne (plus 2,9).

Informacja i komunikacja


W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 14,5 – zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem (plus 14,2).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lipcu na poziomie plus 11,7 – zbliżonym do sygnalizowanego w czerwcu (plus 10,3).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: