eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Magazyn o przestępczości w sieci

Magazyn o przestępczości w sieci

2006-07-02 00:06

Firma Panda Software stworzyła specjalną witrynę internetową poświęconą przestępczości w Sieci. Oprócz aktualnych wydarzeń związanych z cyberprzestępczością i blogu o zagrożeniach, magazyn oferuje możliwość bezpłatnego przeskanowania komputera.

Przeczytaj także: Rośnie przestępczość internetowa w Polsce

Głównym sprzymierzeńcem przestępców internetowych jest zbyt mała świadomość użytkowników odnośnie zagrożeń. Dlatego firma Panda Software uruchomiła specjalny internetowy magazyn CyberCrimeWatch, w którym publikowane są informacje na temat niebezpiecznych programów i sztuczek, którymi posługują się cyberoszuści. Magazyn podzielony jest na kilka działów poświęconych najważniejszym zagrożeniom.

W Targeted Malware publikowane są informacje na temat coraz popularniejszych i bardzo groźnych złośliwych programów, pisanych na zamówienie i z myślą o ataku na określone grupy użytkowników. Dział Rootkits zawiera opisy ataków z wykorzystaniem narzędzi hakerskich mających na celu ukrycie działania złośliwego kodu w zainfekowanym komputerze. Na łamach działu CyberCrime, publikowane są informacje o szeroko pojętej działalności przestępczej w Internecie, wraz ze schematami postępowania, opisami głośnych ataków i procesów sądowych związanych z cyberprzestępczością.

W CyberCrimeWatch znajdziemy także blog z artykułami, które odwiedzający witrynę mogą komentować.

Oprócz wiedzy, serwis umożliwia aktywną walkę ze złośliwymi programami - każdy czytelnik może za darmo przeskanować swój komputer. Użytkownicy, którzy chcą na bieżąco otrzymywać najnowsze doniesienia z frontu walki z cyberprzestępczością, mogą zapisać się na darmowy biuletyn i skorzystać z kanałów RSS. Obecnie Magazyn dostępny jest w wersji angielskiej.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: