eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polisa turystyczna, czyli bądź przezorny jak... polski turysta

Polisa turystyczna, czyli bądź przezorny jak... polski turysta

2019-02-06 13:37

Polisa turystyczna, czyli bądź przezorny jak... polski turysta

Narciarka © Sergey - Fotolia.com

Przezorny jak polski turysta? Może na takie porównanie jest dziś jeszcze trochę za wcześnie, ale niewątpliwie widać, że świadomość ubezpieczeniowa podróżujących Polaków i ich zapobiegliwość stają się coraz większe. Potwierdzeniem tego może być badanie zrealizowane dla firmy Aviva przez SW Research. Dowodzi ono, że niemal co drugi podróżny (45,5%) kupuję polisę turystyczną już na dwa tygodnie przed wyjazdem, 47,5% robi to na kilka dni przed opuszczeniem kraju, a jedynie 6,6% odkłada kwestie ubezpieczeniowe na ostatnią chwilę.

Przeczytaj także: Jak wybrać polisę turystyczną przed zimowym wyjazdem w góry?

Zakup polisy turystycznej na zimowy urlop za granicą zadeklarowało 80% wyjeżdżających, co jest wyraźnym dowodem na wspomnianą we wstępie, coraz większą świadomość ubezpieczeniową Polaków. Warto pamiętać, że zadbanie o to z odpowiednim wyprzedzeniem pozwala nie tylko rozeznać się w ofertach ubezpieczycieli, ale również wybrać spośród nich rozwiązanie najbardziej dostosowane do własnych potrzeb.
– Ustalenie zakresu i wysokości sum ubezpieczenia jest mocno powiązane z celem i charakterem naszego wyjazdu. Nie ma jednej podstawowej zasady co do wyboru zakresu ochrony – jest to kwestia indywidualna, uzależniona od potrzeb w danym momencie. Można jednak wyodrębnić pewne podstawy zakresu ubezpieczenia, które ochronią nas w trudnych sytuacjach. Dla przykładu rodzina z 2 dzieci w wieku szkolnym wyjeżdżająca w Alpy na narty powinna zadbać, aby zakres wykupionej przez nich polisy turystycznej zawierał: ubezpieczenie kosztów leczenia zagranicą wraz z assistance, następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz OC w życiu prywatnym. Dodatkowo zakres ochrony należy rozszerzyć o uprawianie sportów zimowych. W ofertach ubezpieczycieli dostępne są też inne dodatki, jak np. ubezpieczenie sprzętu sportowego, bagażu, opóźnienie lotu, ale ich wybór powinien wynikać z potrzeby klienta. Przy wyjeździe w polskie góry można zrezygnować z kosztów leczenia i skoncentrować się na OC i NNW, należy jednak pamiętać, że przy kosztach leczenia zazwyczaj łącznie występuje assistance, w ramach którego organizowane są np. akcje ratownicze i transporty medyczne. W Avivie przy zakupie ubezpieczenia podróżnego udostępniamy klientom możliwość ubezpieczenia mieszkania lub domu na czas wyjazdu – komentuje Małgorzata Skibińska, dyrektor działu rozwoju produktów i underwritingu indywidualnego w Avivie.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Avivy wynika, że polisy turystyczne Polacy najchętniej kupują w agencji ubezpieczeniowej lub u agenta (38,5% wskazań) oraz poprzez stronę www ubezpieczyciela (23,3%). Na kolejnych miejscach znalazły się internetowe porównywarki ubezpieczeń (13,6%), serwis www banku (9,6%), aplikacja mobilna banku (8,3%) oraz aplikacja ubezpieczyciela (6%).

Kanały cyfrowe wybiera więc blisko dwie trzecie turystów (60,8%).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: