eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Lenovo prezentuje nowe komputery Legion

Lenovo prezentuje nowe komputery Legion

2018-08-06 13:41

Lenovo prezentuje nowe komputery Legion

Lenovo Legion Y730 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

2 sierpnia w Warszawie swoja polską premierę miały nowe komputery Lenovo Legion. Oczom zgromadzonych ukazały się laptopy Lenovo Legion Y530 i Y730, desktopy T530 i T730 oraz kompaktowe komputery Cube C530 i C730. Swoją obecność zaznaczył również IdeaPad 330. Są to propozycje, które mają przyciągnąć uwagę zarówno młodych jak i dojrzałych użytkowników. Oto, co mają do zaoferowania.

Przeczytaj także: Lenovo ideacentre Y710 Cube dla graczy

Podczas warszawskiej premiery zaprezentowano nie tylko gamę najnowszych urządzeń gamingowej marki Legion, ale również cieszącego się sporym zainteresowaniem laptopa IdeaPad 330.

Jak podkreśla sam producent, twórcom komputerów stacjonarnych Lenovo Legion Y530, Y730, C530 i C730 i laptopów Lenovo Legion Y530 i Y730 przyświecała idea "stylowy na zewnątrz, drapieżny wewnątrz". W ten sposób powstały maszyny, których design i możliwości mają szanse trafić w gusta zarówno młodych jak i dojrzałych graczy. W urządzeniach znajdujemy najnowsze procesory Intel® Core™ 8. generacji oraz nowe, wydajniejsze układy chłodzenia. Zmniejszono także ich gabaryty oraz zredukowano wagę.

Lenovo Legion Y530 i Y730


Nowe laptopy Lenovo Legion Y530 i Y730 zaprezentowano w zaprojektowanych na nowo, efektownych i stylowych obudowach o zmniejszonej grubości i obniżonej wadze. Uwagę zwracają minimalne ramki otaczające ekran, podświetlana klawiatura (białe podświetlenie w Y530 i RGB w Y730) oraz znacznie wydajniejszy system chłodzenia i odprowadzania ciepła.

Lenovo Legion Y530 sprzedawany będzie z 15.6-calowym wyświetlaczem, natomiast Lenovo Legion Y730, który trafi do oferty sklepów nieco później, z ekranem 15.6- oraz 17.3-calowym. W obu urządzeniach dostępne będą nowe, opcjonalne matryce o częstotliwości odświeżania 144 Hz.
"Nowe laptopy z serii Y530 to jedne z najlepiej wycenionych urządzeń dla graczy na rynku, które wyposażono w matryce o częstotliwości odświeżania 144 Hz." - informuje Marcin Grosman, Consumer Product Manager firmy Lenovo. "Uwagę graczy powinny zwrócić także ekrany o jasności sięgającej 300 nitów." – dodaje.

O wydajność laptopów zadbają procesory Intel® Core™ i5-8300H i Intel® Core™ i7-8750H, wspomagane przez 8 GB pamięci RAM DDR4 oraz karty graficzne NVIDIA® GeForce GTX 1050 i GTX 1050 Ti. Do wyboru będą konfiguracje z dyskami SSD NVMe oraz dyskami HDD o pojemności do 2 TB.

fot. mat. prasowe

Lenovo Legion Y530

Lenovo Legion Y530 i Y730 zaprezentowano w zaprojektowanych na nowo, efektownych i stylowych obudowach o zmniejszonej grubości i obniżonej wadze


Lenovo Legion T530 i T730


Wsłuchując się w opinie graczy, Lenovo przeprojektowało swoje gamingowe desktopy T530 Tower i T730 Tower. Efektowny wygląd konstrukcji podkreśla czerwone podświetlenie (T530) lub konfigurowalne podświetlenie RGB (T730). Obudowa T730 Tower została dodatkowo wyposażona w okno na bocznym panelu. W obu przypadkach układy chłodzenia działają skuteczniej i ciszej, niż w urządzeniach poprzedniej generacji. Komputer Lenovo Legion T730 Tower dostępny będzie w sprzedaży także z opcjonalnym układem chłodzenia cieczą. Urządzenia zapewniają wydajność niezbędną do grania w nawet najwyższych ustawieniach graficznych w najnowszych grach i można je bez problemu modernizować, co ułatwia beznarzędziowy system montażu.

Desktopy dostępne będą w wielu konfiguracjach. W zależności od modeli i indywidualnych preferencji, gracze będą mogli wybierać pomiędzy Intel® (Core™ i5, i7 8. generacji) oraz układami graficznymi od AMD (Radeon™ RX 570) lub NVIDIA® (GeForce GTX 1050, 1050 Ti, 1060). Komputery sprzedawane będą z 8 lub 16 GB pamięci RAM, dyskami SSD M.2 lub HDD o pojemności do 2 TB.

Lenovo Legion C530 i C730


Nowe kompaktowe komputery Lenovo Legion w formacie Cube oferują wysoką wydajność i podwyższony poziom mobilności. Stworzono je z myślą o graczach nie lubiących kompromisów, którzy chcą z czasem ulepszać swój komputer, ale zarazem nie chcą rezygnować z możliwości łatwego transportowania go z miejsca na miejsce. Niewielkie obudowy o pojemności zaledwie 19 litrów nie tylko ułatwiają transport, ale pozwalają użytkownikom oszczędzić przestrzeń na lub pod biurkiem. Obudowy obu komputerów zostały wyposażone w czerwone podświetlenie (T530) lub konfigurowalne podświetlenie RGB (T730).

fot. mat. prasowe

Lenovo Legion Y730 Cube

Komputery sprzedawane będą z 8 lub 16 GB pamięci RAM, dyskami SSD M.2 lub HDD o pojemności do 2 TB.


Kompaktowe komputery Lenovo Legion Cube dostępne będą w wielu konfiguracjach. Gracze wybierać będą mogli pomiędzy procesorami Intel® Core™ i5 i i7 8. generacji oraz układami graficznymi NVIDIA® GeForce GTX 1050 Ti i GTX 1060. Komputery sprzedawane będą z 8 lub 16 GB pamięci RAM, dyskami SSD M.2 lub HDD o pojemności do 2 TB.

fot. mat. prasowe

Lenovo IdeaPad 330

Uwagę graczy zwróci obecność wydajnych procesorów Intel® Core™ 8.


Fenomen dojrzałego gracza


Według ogólnoświatowych badań firmy Lenovo, blisko 1.8 miliarda osób na świecie określa się mianem graczy. Średnia wieku osób grających w gry komputerowe wynosi 30 lat, a aż 46% graczy ma więcej niż 36 lat. Dzisiejsi 30- i 40-latkowie chętnie wracają do grania w gry komputerowe – nie postrzegają tej aktywności jako przeznaczonej jedynie dla najmłodszych. Wracają do grania z sentymentu, ale również dlatego, że ich dzieci zainteresowały się graniem. Najczęściej są to osoby mające wyższe wykształcenie, mieszkające raczej w większych miastach. Zdecydowana większość z nich założyła już własne rodziny – niemal połowa posiada dzieci.
„Od lat śledzimy rynek gier i sprzętu dla graczy, dostrzegając przy tym, że wiele osób swoją przygodę z grami rozpoczynało jeszcze w latach 90. Połowa grających na komputerze robi to przynajmniej od 10 lat!” - informuje Robert Cymerman, Consumer Sales Manager firmy Lenovo. „Uważamy, że wraz z graczami powinien dojrzewać także sprzęt, z którego korzystają. Nie może się to ograniczać jedynie do zwiększania wydajności i doskonalenia innych parametrów – zmiany w nowej serii nie ominęły więc także aspektu wizualnego. Wsłuchujemy się w potrzeby graczy i wiemy, że wielu z nich oczekiwało właśnie takiego designu” – dodaje.

Z badania przeprowadzonego w lipcu 2018 roku przez instytut badawczy Norstat wynika, że 62% graczy w Polsce stanowią mężczyźni, a 38% kobiety. W wolnych chwilach i wieczorami – gdy mają dla siebie trochę czasu między rolami profesjonalistów, partnerów, rodziców – budzą swoje wirtualne persony i zanurzają się na chwilę w świat gier.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: