eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nowe płyty główne ASUS z serii AMD B450

Nowe płyty główne ASUS z serii AMD B450

2018-08-02 11:30

Nowe płyty główne ASUS z serii AMD B450

Nowe pyty główne ASUS © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Od 31 lipca br. dostępne są w Polsce nowe płyty główne ASUS z serii B450, do których należą modele ROG Strix B450-I oraz B450-F Gaming, TUF B450-Plus i B450M-Plus Gaming, a także Prime B450-Plus, B450M-A i B450M-K. Tym razem użytkownikom zaoferowano nowe wzornictwo, personalizację, a także inteligentne chłodzenie oraz usprawnienia mające zwiększać wydajność.
W sprzedaży pojawiły się właśnie płyty główne z serii ROG Strix, Prime i TUF Gaming. Wszystkie powstały w oparciu o chipset AMD B450 i obsługują najnowsze procesory AMD Ryzen™. Platforma Ryzen od AMD ma być gwarancją niezapomnianych wrażeń podczas korzystania z komputera desktopowego, z mocą obliczeniową wielu wątków oraz łatwo dostępnymi opcjami podkręcania i pokaźną wydajnością gamingową.

Seria B450 została zoptymalizowana pod kątem łatwości składania systemu i kompaktowych formatów, a spółka ASUS oferuje już pełną gamę tych płyt głównych. Płyty główne ROG Strix B450-I oraz B450-F Gaming rozszerzają możliwości tej platformy za pomocą kilku cenionych funkcji dla miłośników intensywnej rozgrywki. Wersje TUF B450-Plus i B450M-Plus Gaming koncentrują się na najważniejszych elementach i wytrzymałości, natomiast modele Prime B450-Plus, B450M-A i B450M-K nadają nowej platformie bardziej profesjonalnego charakteru.

Oprócz różnic pomiędzy poszczególnymi modelami, produkty ASUS z rodziny B450 łączy kilka wspólnych funkcji i możliwości, które zostały dopracowane w trakcie ponad trzydziestoletniej historii płyt głównych ASUS. Poczynając od dostrajania systemu, poprzez chłodzenie, aż po personalizację – ten sprzęt został stworzony do zmaksymalizowania potencjału Twojego komputera.

ROG Strix wnosi rozgrywkę na wyższy poziom


Płyta główna ROG Strix B450-I Gaming posiada wszystkie odpowiednie elementy do złożenia kompaktowego systemu ze zintegrowanym układem grafiki. Konfiguracja z dwoma gniazdami DIMM w połączeniu z ekskluzywnymi profilami ASUS DRAM OC umożliwia podkręcenie pamięci do poziomu DDR4-3600. Zastosowanie zintegrowanych komponentów jest kluczowym aspektem w płycie głównej o takim formacie, dlatego B450-I jest również wyposażona w dwuzakresową kartę Wi-Fi 802.11ac, która zapewnia bezprzewodową łączność praktycznie od razu po uruchomieniu. Gniazda na dyski oraz układ dźwiękowy na płycie głównej ROG Strix B450-I Gaming są rozmieszczone na wspólnej przestrzeni – karcie M.2 Audio Combo, która pozwala na instalację w pionie, w celu skompensowania ograniczeń stawianych przez kompaktowy rozmiar Mini-ITX.

Model ROG Strix B450-F Gaming oferuje znacznie większą przestrzeń i zapewnia użytkownikowi więcej miejsca na rozszerzenia i stworzenie doskonale wyważonego systemu. Dzięki szerokim możliwościom chłodzenia, personalizacji i połączeń, zastosowaniu dwóch gniazd M.2 PCIe 3.0, wyższej stabilności pamięci DDR4, technologii Aura Sync i wielu innych rozwiązań, ta płyta główna zapewnia doskonałą wydajność, nie nadwyrężając przy tym budżetu klienta i umożliwiając mu zakup dodatkowych urządzeń peryferyjnych. ROG Strix B450-F Gaming oferuje również wspomagane instrukcjami dostrajanie wydajności i optymalizację systemu za pośrednictwem intuicyjnego oprogramowania ROG. Dzięki temu oprogramowaniu zarówno doświadczeni, jak i początkujący użytkownicy mają możliwość złożenia naprawdę wyjątkowego systemu gamingowego.

Nowi rekruci TUF Gaming do platformy Ryzen


Wychodząc znacznie dalej poza same płyty główne marka TUF wyrobiła sobie renomę w rodzinie sprzętu gamingowego i oferuje zarówno produkty ASUS, jak i sprzęt od firm partnerskich, zrzeszonych w TUF Gaming Alliance. Wzornictwo zahartowane w ogniu bitwy jest motywem przewodnim całej serii, co pozwala graczom na łatwe złożenie wyjątkowego systemu, idealnie dopasowanego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obudowy.

fot. mat. prasowe

Serie ROG Strix i TUF Gaming - specyfikacja

Płyta główna ROG Strix B450-I Gaming posiada wszystkie odpowiednie elementy do złożenia kompaktowego systemu ze zintegrowanym układem grafiki.


Podczas gdy zastosowany styl wyróżnia sprzęt TUF Gaming pod względem estetycznym, doskonale pasuje on również do komponentów umieszczonych na płytce drukowanej. Wysokiej jakości komponenty TUF, w tym tranzystory MOSFET oraz kondensatory pomagają zapewnić długotrwałą wytrzymałość.

Dla platformy B450 firma ASUS opracowała płyty główne TUF B450-Plus Gaming oraz TUF B450M-Plus Gaming o formatach ATX i micro-ATX. Podstawowe specyfikacje tych modeli są takie same, oferując obsługę maksymalnie 64 GB pamięci DDR4-3200, możliwość instalacji dwóch kart graficznych w trybie CrossFireX, 8-kanałowy dźwięk HD z funkcją DTS, jak również szerokie możliwości połączeń.

Doskonały czas na aktualizację platformy Ryzen


Seria Prime oferuje bardziej dyskretny styl, który na pewno docenią użytkownicy zamierzający wykorzystać dużą moc obliczeniową procesorów Ryzen do tworzenia treści i codziennej produktywności.

Płyta główna Prime B450-Plus łączy w sobie biznesowy charakter z entuzjastyczną delikatnością. Jest ona wyposażona w całą gamę opcji łączności, Fan Xpert 4 Core, funkcje ochronne 5X Protection III, 8-kanałowy dźwięk HD o jakości premium oraz gniazdo Aura Sync RGB.

fot. mat. prasowe

Seria PRIME - specyfikacja

Płyta główna Prime B450-Plus jest wyposażona w całą gamę opcji łączności


Oferując mniejszą powierzchnię w bardziej korzystnej cenie, płyty główne Prime B450M-A i B450M-K o formacie mico-ATX to bardziej minimalistyczne modele, które wciąż jednak zaspokoją wymagania różnych użytkowników. Zastosowano w nich nieco mniejszy zestaw połączeń, ale mimo tego nadal dysponują takimi głównymi funkcjami, jak Fan Expert, 5X Protection III oraz obwodem elektrycznym DIGI+ VRM, który zapewnia niezawodne napięcie i ochronę przed uszkodzeniami na skutek przepięć.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY


Płyty główne ASUS z rodziny B450 są dostępne na całym świecie w czołowych punktach dystrybucji od 31 lipca 2018 roku.

oprac. : eGospodarka.pl


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: