eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Okna PCV czy drewniane?

Okna PCV czy drewniane?

2016-05-27 13:20

Okna PCV czy drewniane?

Polacy najchętniej kupują okna PCV © kange_one Fotolia

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Budowa domu nieodłącznie wiąże się z koniecznością wyboru i zakupu okien. Z analizy serwisu Oferteo.pl wynika, że największą popularnością wśród kupujących cieszą się okna z plastiku, wybierane przez 85% badanych. Najwięcej zapytań w sprawie okien generuje Śląsk, a najmniej - Podlasie. Zainteresowanie stolarką okienną jest zależne od pory roku -rośnie wraz z ocieplaniem się aury.

Przeczytaj także: Czy istnieje idealne okno PCV?

Okna PVC wygrywają z drewnianymi


Statystyki Oferteo.pl, serwisu, który łączy osoby poszukujące produktów i usług z ich dostawcami, pokazują, że w minonym roku największą popularnością wśród Polaków cieszyły się okna plastikowe. Na drewnianą stolarkę okienną decydował się zaledwie co dziesiąty z nas, a produkty z aluminium wybierało zaledwie 5% ankietowanych.

Za większym zainteresowaniem PCV stoi przede wszystkim stosunkowo niska cena, a do tego dobre parametry i wygoda użytkowania.

„ Mniejsze zainteresowanie oknami drewnianymi spowodowane jest po pierwsze ich wyższą o ok. 40% w stosunku do okien PVC ceną, a po drugie – koniecznością konserwacji co 5 lat” – wyjaśnia Karol Grygiel, członek Zarządu Oferteo.pl.

Montaż okien powierzamy fachowcom


Z analizy przeprowadzonej przez serwis Oferteo.pl wynika, że prawie 60% kupujących okna było zainteresowanych kompleksową usługą zakupu z montażem. 1/5 kupujących decyduje się na sam zakup, tyle samo też nie określa precyzyjnie swoich oczekiwań w tym zakresie.
„Montaż wykonany przez firmę dostawczą jest wygodny i pozwala uniknąć błędów, które w przyszłości mogą skutkować nieszczelnym otworem okiennym czy uszkodzeniami okna” – podkreśla Grygiel.

Zainteresowanie stolarką okienną wzrasta wraz ze zbliżającą się wiosną. Latem osiąga punkt kulminacyjny, by następnie spadać sukcesywnie do końca roku. I tak najwięcej okien kupuje się w lipcu (13%), a najmniej w listopadzie (niecałe 6%).

Zainteresowanie oknami największe na Śląsku i w Mazowieckiem


Analiza zapytań ofertowych Oferteo.pl pokazuje, że największym zainteresowaniem okna cieszą się na Śląsku i w Mazowieckiem. Łącznie blisko 27% zapytań ofertowych w serwisie pochodzi z województwa śląskiego i mazowieckiego. Najmniej, bo niecałe 2% – z województwa podlaskiego. Wysoko plasują się jeszcze Dolny Śląsk i Małopolska.

Informacje o badaniu
Przedstawione dane pochodzą z analizy 3232 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 01.01.2015 r. do 31.12.2015 r. przez osoby poszukujące ofert na zakup stolarki okiennej.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: okna pcv, wymiana okna, okna plastikowe, jakie okna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Okna drewniane

    DominikKowalski / 2017-11-16 14:29:24

    U siebie w domu mam okna drewniane od firmy Atos z Lublina. Całość jest wykonana bardzo solidnie, więc jakby ktoś był zainteresowany to zostawiam link do ich strony - http://www.atoslublin.pl/ odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: