eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Praca kontra dom: jakie strony www królują w tych miejscach?

Praca kontra dom: jakie strony www królują w tych miejscach?

2016-05-05 00:34

Praca kontra dom: jakie strony www królują w tych miejscach?

Jakie strony www odwiedzamy w pracy? © stokkete - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Mediaexpert.pl, Gofin.pl i Home.pl to strony, które Polacy najczęściej przeglądają w pracy. Okazuje się jednak, że po powrocie do domu zaczyna ich interesować inna tematyka. Zobacz, jakie witryny odwiedzamy w zależności od miejsca, w którym łączymy się z siecią.

Przeczytaj także: Rosyjskie strony internetowe: gdzie są popularne?

Przeprowadzone przez Gemiusa badanie internetu (gemiusAudience) przynosi odpowiedź na pytanie o to, jakie strony oglądamy w domu, a na jakich skupiamy uwagę w pracy. Marcowe statystyki pokazują, że liderem oglądalności w biurze jest witryna sklepu Media Expert (aż 70,5 proc. odsłon na stronie www.mediaexpert.pl pochodzi z komputerów osobistych wykorzystywanych w pracy), na drugim miejscu plasuje się strona wydawnictwa podatkowego Gofin.pl, a na trzeciej Home.pl - witryna należąca do dostawcy usług internetowych (52,6 proc.).

Kiedy wracamy do domu, zmieniamy preferencje. Na ekranach domowych pecetów króluje serwis rozrywkowy Stargames.com (99,7 proc. odsłon na tej stronie jest generowanych z domowych komputerów osobistych), a tuż za nim Showup.tv (99,6 proc.) i serwis z grami online Gameforge.com (99,6 proc.).

Dane pokazujące oglądalność stron WWW z podziałem na lokalizację, tj. dom i biuro to nowość w badaniu internetu prowadzonym przez Gemiusa. Firma wdrożyła ją już w Belgii i Polsce. Projekt został doceniony przez IAB Europe. W tym tygodniu Gemius otrzymał dwie nominacje w konkursie IAB Research Award, w tym właśnie za metodologię, która umożliwia produkcję danych uwzględniających podział ruchu PC ze względu na lokalizację komputerów, w biurze lub w domu.

fot. mat. prasowe

Jakie strony przeglądamy w domu, a jakie w pracy

Media Expert to strona, którą najczęściej odwiedzamy z pracy.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: