eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowa odsłona Kaspersky Security for Windows Server

Nowa odsłona Kaspersky Security for Windows Server

2016-04-06 12:17

Nowa odsłona Kaspersky Security for Windows Server

Kradzież danych © fot. mat. prasowe

Pojawiła się już nowa wersja aplikacji Kaspersky Security for Windows Server, przeznaczonej do ochrony serwerów korporacyjnych. Narzędzie zostało wyposażone w nowe funkcje, posiada między innymi technologię „Anti-Cryptor”, która chroni przed popularnymi w ostatnim czasie atakami ransomware.

Przeczytaj także: Kaspersky Virus Scanner for Mac

Wraz ze wzrostem złożoności korporacyjnej infrastruktury IT zwiększa się również potrzeba niezawodnej, wielopoziomowej cyberochrony obejmującej serwery biznesowe, ponieważ jeden zainfekowany plik, znajdujący się w dowolnym miejscu sieci korporacyjnej, może się szybko rozprzestrzeniać, powodując ogromne szkody w całej sieci. Oprogramowanie cryptomalware może np. wniknąć do sieci i w ciągu kilku minut zaszyfrować wszystkie dane - łącznie z kopiami zapasowymi.

Odpowiednia, wyspecjalizowana ochrona serwera pomaga chronić krytyczne dane korporacyjne i wyeliminować zagrożenie ze strony szkodliwego oprogramowania, które może przeniknąć do kopii zapasowych plików. Mając to na względzie, Kaspersky Lab uaktualnił swoją aplikację bezpieczeństwa dla serwerów. Nowe funkcje rozwiązania sprawiają, że ochrona serwerów korporacyjnych jest jeszcze elastyczniejsza i łatwiejsza w zarządzaniu.

Rozwiązanie identyfikuje i skanuje krytyczne obszary serwerów korporacyjnych w celu wykrycia szkodliwego oprogramowania, pomagając wzmocnić te obszary systemu operacyjnego, które są najbardziej narażone na infekcję. Na przykład, skanowanie plików uruchamianych wraz ze startem systemu może pomóc zapobiec automatycznemu uruchomieniu szkodliwego oprogramowania i wykryć wszelkie ukryte procesy.

Aby oferować firmom ochronę przed nieznanymi i zaawansowanymi zagrożeniami, Kaspersky Security for Windows Server został wyposażony w technologię „Kontrola uruchamiania aplikacji”. Zapewnia ona klientom bezprecedensowe bezpieczeństwo w oparciu o skonfigurowane reguły, dopuszczają lub blokują uruchamianie plików wykonywalnych, skryptów oraz pakietów instalacyjnych, jak również załadowanie modułów programów na serwery.

Rozwiązanie wykorzystuje również technologię „Anti-Cryptor”, która opiera się na opatentowanym algorytmie firmy Kaspersky Lab. Wykorzystuje on analizę zachowania w celu wykrywania i ochrony folderów współdzielonych przed nieautoryzowanym szyfrowaniem — zapobiegając utracie plików chronionej firmy i konieczności zapłacenia okupu za ich odzyskanie.

fot. mat. prasowe

Kradzież danych

Cyberprzestępcy chętnie polują na firmowe dane - szczególnie lubianym przez nich sposobem jest ich szyfrowanie i żądanie okupu za odblokowanie informacji


Kolejnym mechanizmem bezpieczeństwa wykorzystywanym przez rozwiązanie jest blokowanie szkodliwych komputerów w sieci. Jeżeli ochrona plików lub moduł „Anti-Cryptor” wykryje jakąkolwiek szkodliwą aktywność na dowolnym komputerze w firmowej sieci, jego dostęp do chronionego serwera jest natychmiast blokowany, co chroni zasoby firmy przed szkodą wyrządzoną przez osoby trzecie.
Cryptomalware stanowi duży problem w świecie biznesowym. Obecnie wielu cyberprzestępców wykorzystuje to szkodliwe oprogramowanie, aby szybko zarobić pieniądze, ponieważ przestępstwa tego typu są łatwe w wykonaniu. Żadna firma nie chce stracić swoich poufnych informacji, dlatego wiele ofiar ostatecznie płaci okup w zamian za natychmiastowe odszyfrowanie swoich danych. Jednak cyberprzestępcy nie zawsze dotrzymują umowy i po zapłaceniu dane nie zostają odszyfrowane. Dlatego tak ważne jest, aby firmy stosowały odpowiednie rozwiązania bezpieczeństwa, tworzyły kopie zapasowe poufnych danych i zwiększały świadomość dotyczącą kwestii bezpieczeństwa wśród pracowników, zamiast narażania się na taką nieczystą grę. Firma będzie bezpieczniejsza, posiadając proaktywną strategię bezpieczeństwa — powiedział Konstantin Woronkow, szef działu odpowiedzialnego produkty dla punktów końcowych, Kaspersky Lab.

Aplikacja jest dostępna w ramach rozwiązań Kaspersky Security for File Server, Kaspersky Endpoint Security for Business i Kaspersky Security for Storage.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: