eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Skanery dokumentowe Fujitsu fi-7460 i fi-7480

Skanery dokumentowe Fujitsu fi-7460 i fi-7480

2016-03-15 13:44

Skanery dokumentowe Fujitsu fi-7460 i fi-7480

Skaner Fujitsu fi-7460 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Fujitsu wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele skanerów przeznaczonych do pracy biurowej — fi-7460 oraz fi-7480. Urządzenia skanują 60 lub 80 arkuszy papieru A4 na minutę (w kolorze, dwustronnie), obsługują formaty od A8 do A3, posiadają automatyczny podajnik papieru oraz oprogramowanie PaperStream. To jednak nie wszystkie z ich zalet.

Przeczytaj także: Skanery Fujitsu SP-1120, SP-1125 i SP-1130

Zalecany maksymalny wolumen skanowania wynosi 9 000 lub 12 000 stron dziennie (w zależności od modelu), co oznacza, że skanery te sprawdzą się w większości zastosowań biurowych. Urządzenia mogą pochwalić się niewielkimi rozmiarami – 380 mm (szerokość) na 209 mm (głębokość).

Kompaktowa obudowa skrywa mechanizm podawania papieru, który dzięki czujnikom akustycznym i najnowszemu systemowi zapobiegającemu zakrzywieniom chroni nawet najdelikatniejsze dokumenty. Ponadto, prowadnice rolkowe oddzielają od siebie poszczególne arkusze w celu uniknięcia zacięcia papieru. Tryb podawania ręcznego umożliwia wydajne skanowanie grubych, wielowarstwowych dokumentów, w tym zamkniętych kopert i ciężkich materiałów o maksymalnej gramaturze 413 g/m2. Prowadnice po stronie zasobnika zostały zaprojektowane tak, by poruszały się niezależnie, co pozwala użytkownikom łatwo dopasować je do szerokości dokumentu. Udoskonalone funkcje wysuwania i układania papieru sprawiają, że nowe skanery idealnie nadają się do postawienia na biurku, a nowa technologia obsługi papieru zapewnia zaawansowaną kontrolę prędkości skanowania. Pozwala to układać zeskanowane dokumenty w uporządkowany sposób. Dźwignia cofania wałka podającego papier ułatwia skanowanie i przetwarzanie partii papieru lub pojedynczych arkuszy.

Rozmaite rodzaje dokumentów


Nowe modele obsługują formaty od A8 do A3 oraz umożliwiają skanowanie złożonych dokumentów w formatach A2 i A1, plastikowych kart o grubości do 1,4 mm oraz długich dokumentów – do 5,5 m. Czynności wykonywane przez operatora zostały ograniczone do minimum. Sortowanie wstępne nie jest już konieczne dzięki funkcji skanowania mieszanego.

Fujitsu fi-7460 i fi-7480 – szybko i energooszczędnie


Nowe modele skanerów zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności. Funkcja natychmiastowego skanowania pozwala użytkownikom znacznie przyspieszyć proces przetwarzania dokumentów. Automatyczne poprawki, zoptymalizowana obsługa papieru i obrazów oraz technologie inteligentnego skanowania wsadowego zapewniają oszczędność czasu na każdym etapie procesu digitalizacji. Niski pobór mocy podczas pracy (42/47 W) oraz automatyczny tryb oszczędzania energii zmniejszają negatywny wpływ na środowisko oraz rachunki za prąd.

fot. mat. prasowe

Skaner Fujitsu fi-7460 - przodem

Urządzenia umożliwiają skanowanie grubego papieru, zamkniętych kopert i plastikowych kart


Możliwość skanowania 60 lub 80 stron na minutę w trybie ciągłym, w połączeniu z zapisywaniem poszczególnych dokumentów w tym samym pliku, znacznie przyspieszają rejestrowanie dokumentów. Te dwa nowe, wszechstronne modele, to prawdziwy przełom w obszarze skanerów biurkowych. Pozwalają znacznie zwiększyć wydajność rejestrowania dokumentów, a przy tym są dostępne w konkurencyjnej cenie — powiedział Klaus Schulz, Manager Product Marketing EMEA w PFU (EMEA) Ltd.

Oprogramowanie PaperStream


Do urządzeń dołączone jest oprogramowanie PaperStream, które umożliwia użytkownikom biznesowym rejestrowanie obrazów o wysokiej jakości. Sterownik PaperStream IP przygotowuje zdigitalizowane dane w celu późniejszego przetwarzania w programach typu OCR (optyczne rozpoznawanie znaków), a następnie łączy się ze standardowymi aplikacjami do skanowania za pośrednictwem interfejsów takich jak TWAIN czy ISIS. Oprogramowanie PaperStream Capture umożliwia firmom projektowanie i dostosowywanie obiegu dokumentów na każdym etapie. Po przeskanowaniu pakietu dokumentów użytkownicy mogą weryfikować dane, wprowadzać zmiany w zamówieniach, zapisywać dokumenty w jednym pliku, indeksować i automatycznie przesyłać je do lokalnego lub zdalnego repozytorium, błyskawicznie wprowadzać je do obiegu, aplikacji biznesowych lub systemów ECM, albo zatrzymywać i wznawiać działanie.

fot. mat. prasowe

Skaner Fujitsu fi-7460

Skanery wyposażono w oprogramowanie PaperStream, które zapewnia wysoką jakość obrazów


Dostępność i ceny


Skanery Fujitsu fi-7460 i fi-7480 będą dostępne u partnerów handlowych od marca 2016 r. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2 199 GBP (2 995 EUR, 3 699 USD) plus VAT w przypadku fi-7460 oraz 2 935 GBP (3 995 EUR, 4 999 USD) plus VAT w przypadku fi-7480.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: