eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Zegarek na moskity

Zegarek na moskity

2006-01-22 11:34

Zegarek na moskity

© fot. mat. prasowe

Południowoafrykański wynalazca, Gervan Lubbe skonstruował specjalny zegarek na rękę o nazwie Malaria Monitor, który pobiera krew i wykrywa pierwsze symptomy malarii.

Przeczytaj także: Seiko na trzęsienia ziemi

fot. mat. prasowe

Zdaniem pomysłodawcy, urządzenie może uratować życie milionom ludzi, dzięki wczesnemu ostrzeżeniu o infekcji. Zegarek wyposażony jest w niewielką igłę, za pomocą której cztery razy dziennie pobiera do analizy niewielką próbkę krwi.

W przypadku, gdy wykryje pasożytniczego wirusa, na tarczy zegarka pojawia się mrugająca ikona moskita. Użytkownik powinien wówczas zażyć trzy specjalne pigułki, które zlikwidują wszelkie ślady wirusa w ciągu kolejnych 48 godzin.

Malaria roznoszona jest przez moskity i co roku zabija ponad milion osób. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) blisko 90 % wszystkich zgonów ma miejsce w południowej części kontynentu afrykańskiego.

Założona przez wynalazcę firma Gervans Trading, otrzymała już blisko 1,5 mln zamówień na Malaria Monitor, m.in. od firm oraz instytucji rządowych i humanitarnych.

Cena „zegarka na moskity” wynosi ok. 280 USD. Zdaniem producenta koszt kompleksowego leczenia pacjenta chorego na malarię jest znacznie większy.
Przeczytaj także: Filmy wideo w zegarku Filmy wideo w zegarku

oprac. : 4Press

Przeczytaj także

Chip na ptasią grypę

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: