eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Freemium od Virgin Mobile, czyli wszystko za darmo i bez umowy

Freemium od Virgin Mobile, czyli wszystko za darmo i bez umowy

2015-10-14 19:03

Freemium od Virgin Mobile, czyli wszystko za darmo i bez umowy

Freemium od Virgin Mobile © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Od 15 października użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli nabyć pakiet 300 MB transferu mobilnego, 30 SMS-ów oraz 30 minut rozmów całkowicie za darmo, bez żadnej umowy. Brzmi niewiarygodnie, ale taką właśnie ofertę przedstawił na konferencji prasowej Virgin Mobile.

Przeczytaj także: Virgin Mobile - więcej w ofercie CHCĘ WSZYSTKO

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że za darmowe oferty trzeba jednak płacić. W tym przypadku jest inaczej – aby skorzystać z Freemium nie trzeba podpisywać żadnej umowy i do niczego się zobowiazywać. Oferta skierowana jest zarówno do obecnych, jak i nowych klientów. Od 15 października w kioskach znajdą się specjalne startery w cenie 5 zł. Pakiet ważny jest 30 dni i odnawia się co miesiąc przez pół roku – po tym czasie należy ponownie aktywować usługę (można to zrobić na stronie internetowej operatora, wysyłając kod USSD za pomocą smsa lub za pośrednictwem aplikacji Virgin Mobile).

Oczywiście – 30 minut i tyle samo smsów to niewiele dla aktywnych użytkowników telefonu. 300 MB transferu też nie starczy na długo, jeżeli lubimy korzystać z sieci za pomocą smartfona. Jakie mamy alternatywy po wykorzystaniu darmowego #FREEMIUM? Możemy albo płacić za wykorzystane usługi zgodnie z cennikiem, albo wykupić pakiety dodatkowe za #PÓŁDARMO. To – między innymi – paczka nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci, komórkowych i stacjonarnych, za 19 zł. Zależnie od zapotrzebowania, przygotowano pakiety różnej wielkości. Przedstawiają się one następująco:

fot. mat. prasowe

Oferta Freemium + pakiet za PÓŁDARMO

Virgin Mobile oferuje klientom możliwość elastycznego dostosowania usług do własnych potrzeb


Jak widać, oferta jest elastyczna i łatwo dostosować ją do osobistych preferencji. Posunięcie Virgin Mobile może trochę namieszać na rynku, choć dopiero najbliższe miesiące pokażą, czy rzeczywiście darmowa propozycja teleoperatora będzie właściwą odpowiedzią na oczekiwania klientów.

Q&A DOTYCZĄCE OFERTY FREEMIUM
 1. Z jakich elementów składa się oferta Freemium?
  Oferta Freemium składa się z odnawialnego pakietu 30 darmowych minut, 30 smsów oraz 300MB transferu danych, które użytkownik otrzymuje beż żadnych opłat. Pakiet odnawia się co miesiąc i nie jest pobierana za niego żadna opłata. Dodatkowo korzystanie z niego nie wiąże się z żadną umową. Użytkownik może dokupić dodatkowe pakiety minut, SMS-ów lub internetu w bardzo atrakcyjnych cenach, zależnie od bieżącego zapotrzebowania, bądź rozliczać się za wykorzystane usługi według cennika. Korzystanie z comiesięcznego, darmowego pakietu nie jest uzależnione od wykupienia pakietów dodatkowych lub korzystania z usług poza pakietami.
 2. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc korzystać z oferty Freemium?
  Jedynymi warunkami są: posiadanie aktywnej karty sim w Virgin Mobile oraz aktywowanie usługi Freemium. Z oferty mogą korzystać zarówno obecni klienci Virgin Mobile, jak i osoby, które nabędą kartę sim lub przeniosą swój numer do Virgin Mobile w późniejszym terminie.
 3. Jak można aktywować usługę Freemium?
  Aby aktywować usługę należy posiadać kartę sim w Virgin Mobile, a następnie aktywować usługę poprzez jedną z trzech kanałów: stronę internetową virginmobile.pl, przy pomocy kodu USSD (wysyłając sms z kodem na skazany przez operatora numer) lub przez aplikację Virgin Mobile.
 4. W jaki sposób aktywować usługi dodatkowe w ramach oferty Freemium?
  Usługi dodatkowe można aktywować poprzez wysłanie smsa z kodem USSD, za pomocą aplikacji Virgin oraz poprzez stronę internetową operatora.
 5. Jak długo trwa ważność pakietów?
  Darmowy pakiet ważny jest przez cykl 30-dniowy, a następnie odnawia się przez 6 kolejnych miesięcy. Po upływnie tego okresu wystarczy ponownie aktywować usługę, aby móc z niej korzystać. Ważność pakietu dodatkowego trwa do końca bieżącego cyklu 30-dniowego. Niewykorzystana część pakietu nie przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy.oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: