eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Mini-siłownia w domu Polaka

Mini-siłownia w domu Polaka

2014-08-12 12:49

Mini-siłownia w domu Polaka

Bieżnia © Ana Blazic Pavlovic - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Trend zdrowego stylu życia, jakiemu ulegają również Polacy, znajduje swoje odzwierciedlenie między innymi w coraz częstszym przeznaczaniu fragmentu powierzchni mieszkalnej na mini-siłownię. Z najnowszego raportu Okazje.info dowiemy się, w jaki sprzęt inwestują Polacy, jakie kwoty są skłonni na niego przeznaczyć, oraz których producentów darzą największym zaufaniem.

Przeczytaj także: Polacy a jazda na rowerze: wybieramy "holendry"

Oszczędność czasu i pieniędzy, swoboda oraz brak skrępowania – to te czynniki przekonują do zagospodarowania miejsca do ćwiczeń w swoim domu. Polacy coraz częściej decydują się na wyposażenie własnych czterech ścian w sprzęt cardio i fitness.

Bieżnie

Eksperci Okazje.info przyjrzeli się ich preferencjom zakupowym w zakresie sprzętu sportowego. Cieszące się dużą popularnością bieżnie dla większości osób decydujących się na nie stanowią wydatek do 2000 tys. złotych (56%). Na sprzęt kosztujący powyżej 5 000 zł decyduje się 9% nabywców. Najczęściej wybieraną marką jest firma Sapphire (28% udziału w rynku), za nią uplasowała się marka Spokey (14%). Elementem, z którego chce korzystać aż 99% posiadaczy bieżni, jest możliwość pomiaru tętna.

fot. mat. prasowe

Najchętniej wybierane bieżnie wg ceny

Cieszące się dużą popularnością bieżnie dla większości osób decydujących się na nie stanowią wydatek do 2000 tys. złotych (56%).


Orbitreki

Wśród urządzeń wielofunkcyjnych powodzeniem wśród użytkowników Okazje.info cieszą się orbitreki – głównie te z przedziału cenowego 1 000 – 2 000 zł (33%) i firmy Kettler (11% udziału w rynku).

fot. mat. prasowe

Najchętniej wybierane orbitreki wg ceny

Wśród urządzeń wielofunkcyjnych powodzeniem wśród użytkowników Okazje.info cieszą się orbitreki – głównie te z przedziału cenowego 1 000 – 2 000 zł (33%)


Rowerki

Rower treningowy jest podstawowym elementem domowej siłowni. Aż 57% kupujących decyduje się na najtańsze modele (do 500 zł), natomiast zaledwie 1% jest skłonnych wydać na ten cel powyżej 5 000 zł. Dla użytkowników, podobnie jak w przypadku bieżni, istotna jest możliwość mierzenia tętna (83%). Najchętniej wybierane są urządzenia firmy Sapphire (32%) – to właśnie modele Sapehire zdobyły trzy pierwsze miejsca wśród najpopularniejszych produktów kategorii.

fot. mat. prasowe

Najchętniej wybierani producenci rowerków treningowych

Najchętniej wybierane są urządzenia firmy Sapphire (32%)

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: