eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Twitter niemal w połowie martwy?

Twitter niemal w połowie martwy?

2014-04-15 00:00

Twitter niemal w połowie martwy?

Twitter © Groenning - Fotolia.com

Statystyki Twopcharts wykazały, że spośród 974 milionów kont Twittera, około 44 procent jest „martwych”. Ponad 433 milionów użytkowników Twittera nie udostępnia niczego.

Przeczytaj także: Twitter: kogo obserwują polscy politycy?

Twitter to portal mikroblogowy społecznościowy, który pozwala użytkownikom na wysyłanie krótkich wiadomości (do 140 znaków), tak zwanych „tweetów”. Umożliwia on subskrypcję wiadomości wysyłanych przez innych użytkowników, oznaczanie ich w swoich postach, oraz dodawanie tagów. Portal jest popularny pośród gwiazd a także polityków. Konto Baracka Obamy jest subskrybowane przez 42,5 miliona ludzi.

Pomimo swojej popularności, serwis cierpi na dużą ilość „martwych” kont. Pośród 974 milionów kont, 44 procent z nich jest nieaktywna. Dodatkowo, około 126 milionów użytkowników nie zalogowało się od miesiąca. Według raportu Twopcharts, firmy zajmującej się prowadzeniem statystyk portalu, tylko 79 milionów użytkowników jest tak naprawdę aktywnych.

Przedstawiciele Twittera w zeszłym roku podawali inne statystyki, które według Twopcharts są przekłamane. Według Twittera, w zeszłym roku z serwisu aktywnie korzystało około 241 milionów ludzi.

oprac. : Grzegorz Gacki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: