eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebook ASUS W5A z kamerą

Notebook ASUS W5A z kamerą

2005-09-01 00:03

Notebook ASUS W5A z kamerą

ASUS W5A © fot. mat. prasowe

ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), jeden z największych na świecie dostawców komputerów przenośnych, zaprezentował nową serię produktów - W5A. Notebook ASUS z serii W5A to ultralekka konstrukcja z panoramicznym 12,1-calowym wyświetlaczem oraz wbudowaną megapikselową kamerą internetową.

Przeczytaj także: Acer: TravelMate 4400

ASUS W5A waży zaledwie 1,6 kg. Urządzenie wyposażono w wysokiej rozdzielczości ekran o przekątnej 12,1 cala z powłoką antyrefleksyją typu glare.

Notebooki z serii W5A posiadają wbudowaną kamerę internetową o rozdzielczości 1,3 megapiksela i 180-stopniowym kącie obrotu. Umożliwia ona filmowanie zarówno użytkownika komputera, jak i obszaru znajdującego się przed nim (czyli np. rozmówcy). Wbudowany mikrofon oraz oprogramowanie LiveFrame, opracowane specjalnie dla W5A pozwalają na przeprowadzanie wideokonferencji z zapisem materiału oraz prezentację zdjęć i filmów wideo.

fot. mat. prasowe

ASUS W5A

ASUS W5A

Obsługę pamięci DDR II zapewnia chipset Intel 915GM, wchodzący w skład drugiej generacji platformy Centrino (90 nm). Dzięki temu notebook ASUS umożliwia korzystanie z wydajności godnej komputera biurkowego, a także grafiki 3D nie tylko w biurze, ale także w domu i w podróży. ASUS W5A ma również wbudowane napędy optyczne, kartę sieci bezprzewodowej, odbiornik radiowy myszy bezprzewodowej oraz opcjonalny interfejs Bluetooth.

Na uwagę zasługuje niezwykle cienki napęd optyczny, pozwalający zarejestrować na płycie DVD na przykład sygnał z kamery internetowej. Komunikację zapewniają trzy porty USB 2.0, interfejs IEEE 1394, złącze TV-Out i wieloformatowy czytnik kart pamięci (SD/MMC/MS/MS PRO). Nowa technologia wyświetlania Color Shine, zapewnia bardziej silną jasność i bardziej wyrazisty kontrast obrazu.

Sugerowana cena detaliczna brutto nowego notebooka to 6 372 PLN.

Przeczytaj także: Notebooki ASUS serii N Notebooki ASUS serii N

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: notebooki, ASUS W5A, notebook, Sonoma

Przeczytaj także

Intel VIIV nie dla każdego

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: