eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Apple naprawia błąd w OS X

Apple naprawia błąd w OS X

2014-02-26 16:18

Apple naprawia błąd w OS X

Systemy Apple znów bezpieczne © vege - Fotolia.com

Luka w zabezpieczeniach, którą niedawno odkryto w urządzeniach z systemem OS X została naprawiona. By móc bezpiecznie korzystać z takich urządzeń, należy pobrać najnowszą aktualizację systemu.

Przeczytaj także: Apple: niebezpieczna luka w iOS i OS X

Błąd w systemie pierwotnie wykryto w urządzeniach z systemem iOS 7. Pozwalał on na hakowanie tzw. metodą man-in-the-middle, która hakerowi dawała możliwość odbierania i modyfikowania wysyłanych przez użytkownika pakietów. W praktyce, osoba korzystająca z tej samej sieci co użytkownik, mogła odczytać jego hasła, adresy oraz inne informacje wysyłane przez niego na różne serwery.

Apple w celu naprawy wypuściło aktualizację do iOS 7, jednak w tym samym czasie okazało się, że taką samą wadę ma również ich drugi system – OS X. Do momentu znalezienia rozwiązania, zalecano użytkownikom urządzeń z tym systemem, by nie korzystali z przeglądarki Safari, oraz wstrzymali się z korzystaniem z Internetu do czasu wprowadzenia nowej aktualizacji.

Poprawiona wersja systemu pojawiła się dziś. OS X 10.9.2 nie tylko usuwa błąd, ale również usprawnia bezpieczeństwo systemu, uniemożliwiając próby przechwytywania danych i ich modyfikowania.

Wykrycie błędu zwiększa podejrzenia wobec firmy z Cupertino. Część osób twierdzi, że firma przekazuje dane swoich klientów NSA, w ramach projektu PRISM. Apple oficjalnie zaprzecza takim zarzutom.

oprac. : Grzegorz Gacki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Apple, iOS, bezpieczeństwo, luka, OS X, Mac OS X, iPhone, iPad, MacBook

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: