eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitory Samsung UD590, SD590, SD390 oraz SD360

Monitory Samsung UD590, SD590, SD390 oraz SD360

2014-01-30 10:22

Monitory Samsung UD590, SD590, SD390 oraz SD360

Samsung SD 360 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. przedstawia nową linię monitorów. Samsung prezentuje modele UD590, SD590, SD390 oraz SD360. UD590 to monitor UHD (Ultra High Definition). Wyświetlane na jego ekranie obrazy są niezwykle realistyczne – jest to zasługa dużej liczby pikseli i zdumiewająco realistycznie oddanych kolorów. Następny model, SD590, łączy nowoczesny, minimalistyczny design z tak cienką, że aż niemal niewidoczną ramką. Z kolei elegancka forma modeli SD390 i SD360 została wzbogacona o nowy element zwany ToC (Touch of Color), czyli motyw czystego błękitu przewijający się przez całą ramkę.

Przeczytaj także: Monitory biznesowe Samsung SC650

Monitor UD590 UHD

Dzięki 28-calowemu monitorowi UD590 UHD firmy Samsung możemy już teraz i we własnym domu cieszyć się najnowszą technologią 4K UHD. Technologia ta zapewnia czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż uzyskiwana na wyświetlaczach Full HD (FHD). Przy czasie reakcji wynoszącym zaledwie 1 ms, UD590 potrafi wyświetlać filmy, gry i treści oglądane online w idealnej jakości, bez smug i cieni, dzięki czemu widz może w pełni angażować się w to, co ogląda. UD590 zapewnia także niezrównaną jakość barw – liczba wyświetlanych kolorów to równy miliard, czyli 64 razy więcej niż w standardowym monitorze. Monitor wyposażono także w technologię umożliwiającą konwersję treści sporządzonych w niskiej rozdzielczości na obraz o jakości UHD, zapewniając bardziej wyraziste obrazy.

fot. mat. prasowe

Samsung UD590

Samsung UD590 może wyświetlać treści w jakości UHD pochodzące z konsoli do gier (np. Xbox one, PlayStation4) przy użyciu wejścia HDMI 1.4.


UD590 korzysta też z zaawansowanej technologii wielozadaniowej – są to takie funkcje, jak Samsung Picture in Picture (PIP) 2.0, wyświetlająca obraz w oryginalnej jakości (do rozdzielczości FHD włącznie), a także Picture by Picture (PBP), która łączy obrazy z dwóch różnych komputerów na jednym monitorze, wyświetlając je w oryginalnej rozdzielczości. Monitor ma także tryb obsługi gier, w którym ciemne i zamazane obrazy są wyostrzane i rozjaśniane. Gniazdo wyświetlacza i dwa wejścia HDMI pozwalają podłączyć komputery i różnego rodzaju urządzenia audio-video. Warto podkreślić, że UD590 może wyświetlać treści w jakości UHD pochodzące z konsoli do gier (np. Xbox one, PlayStation4) przy użyciu wejścia HDMI 1.4.

fot. mat. prasowe

Samsung SD 360

Monitor ma szeroki kąt widzenia, technologię Magic Upscale, FHD, tryb wyświetlania gier, wejście D-sub oraz wejście HDMI


Monitor SD590

Minimalistyczny design monitorów SD590, dostępnych w wersji 23,6 i 27 cali, pozwala użytkownikowi skupić się na tym, co ogląda. SD590 ma niemal niewidoczną, ultracienką ramkę, dzięki której powierzchnia samego ekranu jest maksymalnie duża. Monitor wyposażony jest w ciekawie wyglądającą metaliczną podstawę w kształcie litery T, która sprawia, że można odnieść wrażenia, że monitor unosi się w powietrzu.

SD590 zapewnia także wyjątkową jakość obrazu. Szeroki kąt widzenia pozwala cieszyć się naturalnymi kolorami i kontrastem z każdego miejsca w zakresie 178 stopni. Dzięki technologii Magic Upscale, użytkownik otrzymuje lepszą jakość obrazu nawet w przypadku treści przygotowanych w niższej rozdzielczości, ponieważ technologia ta zapobiega rwaniu się obrazów podczas skalowania do jakości FHD. SD590 ma także tryb wyświetlania gier. Monitor wyposażono między innymi w wejście D-sub oraz dwa wejścia HDMI.

Monitory SD390 i SD360

Stylowe monitory SD390 (czarny) i SD360 (biały), dostępne w wersji 23,6 i 27 cali, przyciągają uwagę designem ToC (Touch of Color), będącym nową wizytówką firmy Samsung. Czy to w biurze, czy w mieszkaniu, monitory te od razu przyciągają wzrok. W wąskiej ramce widać subtelnie podświetlone akcenty czystego błękitu, które roztaczają elegancką poświatę wokół monitora, a smukły korpus i przezroczysta nóżka nadają mu niebanalny i elegancki wygląd.

fot. mat. prasowe

Samsung SD590

Samsung SD590 ma także tryb wyświetlania gier. Monitor wyposażono między innymi w wejście D-sub oraz dwa wejścia HDMI


Monitory te mają też szeroki kąt widzenia, technologię Magic Upscale, FHD, tryb wyświetlania gier, wejście D-sub oraz wejście HDM.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: