eGospodarka.pl

eGospodarka.plTematy › PCC
  • Umowa cesji wierzytelności na samochód zastępczy bez podatku PCC

    Umowa cesji wierzytelności na samochód zastępczy bez podatku PCC

    ... samochód zastępczy poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym bez obowiązku zapłaty za usługę, prawa do dochodzenia zwrotu kosztów od ubezpieczyciela, nie jest opodatkowana PCC - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 08.11.2017 r. nr 0111-KDIB4.4014.324.2017.1.MD. Jakie wątpliwości wyjaśnił ... WIĘCEJ

    Tematy: cesja wierzytelności, umowa cesja wierzytelności, wierzyciel, dłużnik
  • Tylko organizacja pożytku publicznego nie płaci PCC od pożyczki

    Tylko organizacja pożytku publicznego nie płaci PCC od pożyczki

    Warunkiem skorzystania ze zwolnienia z podatku PCC dla zaciągniętej pożyczki jest to, że pożyczkobiorca nie tylko wykonuje czynności pożytku publicznego, ale fizycznie posiada status organizacji pożytku publicznego. ... WIĘCEJ

    Tematy: PCC, podatek PCC, zwolnienia w PCC, pożyczka a PCC
  • Sprzedaż samochodu po leasingu

    Sprzedaż samochodu po leasingu PORADA

    Witam, mam samochód poleasingowy, chcę go sprzedać znajomej. Czy mogę sprzedając go wystawić fakturę VAT (moja firma nie zajmuje się sprzedażą samochodów, a akcesoriów  metalowych). Czy wtedy moja znajoma musi zapłacić 2% podatku PCC? Dziękuję. WIĘCEJ

    Tematy: leasing, samochód poleasingowy, sprzedaż samochodu, wystawienie faktury
  • Zakup samochodu osobowego od firmy zwolnionej z VAT w PCC

    Zakup samochodu osobowego od firmy zwolnionej z VAT w PCC

    ... czynności, do których stosowana jest danina. Wszystkie czynności objęte PCC zostały wymienione w art. 1 tej ustawy. Wśród czynności cywilnoprawnych objętych podatkiem ... typu transakcjach. Generalnie przyjmując, jeżeli transakcja jest opodatkowana VAT-em, nie ma PCC. Powyższa zasada nie wynika jednak ze zwolnień określonych w ustawie, a wyłączeń z ... WIĘCEJ

    Tematy: opodatkowanie PCC, podatek PCC, PCC, zwolnienia w PCC
  • Kiedy zakup drewna od ludności bez podatku PCC?

    Kiedy zakup drewna od ludności bez podatku PCC?

    ... do Polski, poddawane obróbce i sprzedawane w kraju bądź za granicą. Wnioskodawca zadał pytanie, od powyższych zakupów drewna (towarów używanych) powinien płacić PCC? W przedmiotowej sprawie organ podatkowy zajął następujące stanowisko: „(...) Przepis art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz.U. z 2017 ... WIĘCEJ

    Tematy: opodatkowanie PCC, podatek PCC, PCC, zwolnienia w PCC
  • Sprzedaż działki 2500 m2 - koszta kupującego

    Sprzedaż działki 2500 m2 - koszta kupującego PORADA

    Witam, mam następujące pytania: 1). Jakie ponosi koszty/podatek osoba, która kupuje działkę o wielkości 2500 m2? Jest to rolna działka lecz widnieje na planach zagospodarowania przestrzennego. 2). Mój klient jest Polakiem i posiada takowe obywatelstwo, lecz jest zamężny  z ... WIĘCEJ

    Tematy: sprzedaż działki, sprzedaż nieruchomości, kupno działki, rozliczenia podatkowe
  • Zagraniczna pożyczka z polskiego banku w PCC

    Zagraniczna pożyczka z polskiego banku w PCC

    ... importu usług (jako usługi finansowe) - odsetki stanowią przychód pożyczkodawcy z działalności gospodarczej. Zainteresowany zadał pytanie, czy w takim przypadku powinien płacić PCC od umowy pożyczki? W przedmiotowej sprawie organ podatkowy zajął następujące stanowisko: „(...) Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy z dnia 9 września 2000 ... WIĘCEJ

    Tematy: PCC, podatek PCC, zwolnienia w PCC, pożyczka a PCC
  • Jakie podatki i w jakiej wysokości muszę zapłacić?

    Jakie podatki i w jakiej wysokości muszę zapłacić? PORADA

    Pan Jan mieszkający X postanowił założyć firmę usługową JanKo, świadczącą usługi serwisowe dla pojazdów ciężarowych oraz transportowe ciężarowo-osobowe. W tym celu nabył z posiadanych środków własnych w wysokości 400 tys. zł niezabudowaną nieruchomość o powierzchni 1ha ... WIĘCEJ

    Tematy: zakładanie działalności gospodarczej, pożyczka, środki własne, kredyt inwestycyjny
  • Zwolnienie w PCC gdy zakup i darowizna gospodarstwa rolnego

    Zwolnienie w PCC gdy zakup i darowizna gospodarstwa rolnego

    ... o powierzchni 1,265 ha. W stosunku do tego zakupu małżonkowie skorzystali ze zwolnienia z PCC z uwagi na to, że zakup gruntu powiększył obszar ich ... zadał pytanie, czy wskutek darowizny ziemi straci prawo do zwolnienia z PCC w stosunku do nabytego gruntu rolnego? W przedmiotowej sprawie organ podatkowy zajął następujące stanowisko: „(...) Zgodnie z ... WIĘCEJ

    Tematy: podatek PCC, PCC, opodatkowanie PCC, zwolnienia w PCC
  • Podatek PCC od umów pożyczki poza rodziną

    Podatek PCC od umów pożyczki poza rodziną

    ... tylko wartość pożyczek od jednej osoby nie przekroczy wspomnianej kwoty, podatku PCC nie będzie. Jak działa drugie zwolnienie? Najlepiej przedstawmy je na przykładach. Przykład 1 Załóżmy, ... nie jest umowa pożyczki tylko poświadczenie podpisów, notariusz nie jest płatnikiem PCC i go nie pobiera. Wówczas obowiązek zapłaty podatku do urzędu ciąży na ... WIĘCEJ

    Tematy: PCC, podatek PCC, zwolnienia w PCC, pożyczka a PCC
  • Zamiana domu na mieszkanie z podatkiem PCC

    Zamiana domu na mieszkanie z podatkiem PCC

    Zamiana nieruchomości mieszkalnych poza gronem najbliższej rodziny nie jest zwolniona z PCC. Gdy przynajmniej jedną z takich nieruchomości jest dom, podatek trzeba zapłacić od wartości droższej nieruchomości - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji ... WIĘCEJ

    Tematy: zamiana nieruchomości, umowa zamiany, PCC, podatek PCC
  • Sprzedaż mieszkania z darowizny przed upływem 5 lat

    Sprzedaż mieszkania z darowizny przed upływem 5 lat PORADA

    Witam, tata dostał mieszkanie w darowiźnie. Sprzedaje je za 282 tys. zł, a drugie niemal od razu kupuje za 295 tys. zł. Moje pytanie: czy ja jako córka mogę być współwłaścicielem tego mieszkania (dam z środków własnych 13 tys. zł)? Czy powinien odpowiedni udział być zapisany w ... WIĘCEJ

    Tematy: darowizna, mieszkanie w darowiźnie, sprzedaż darowizny, sprzedaż nieruchomości
  • Czy trzeba płacić podatek cywilnoprawny 2% przy sprzedaży domu?

    Czy trzeba płacić podatek cywilnoprawny 2% przy sprzedaży domu? PORADA

    Witam, czy trzeba płacić podatek cywilnoprawny 2% przy sprzedaży domu? Sprzedaję dom starszy niż 5 lat, więc jestem zwolniony z podatku, ale czy podatek cywilno-prawny 2% muszę płacić? Czy to płaci tylko kupujący? Sprawdzałem strony agencji, ale mają to wymieszane... Stąd moje ... WIĘCEJ

    Tematy: sprzedaż domu, zwolnienia podatkowe, PCC, sprzedaż nieruchomości
  • Zagraniczna umowa pożyczki wyłączona z podatku PCC

    Zagraniczna umowa pożyczki wyłączona z podatku PCC

    Gdy umowa pożyczki zostanie zawarta za granicą jak i środki finansowe w chwili jej zawarcia również będą się znajdować za granicą, pożyczkobiorca nie zapłaci podatku od czynności cywilnoprawnych - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 27.01.2017 r. 2461-IBPB-2-1.4514.663.2016.1.BJ. Jakie wątpliwości ... WIĘCEJ

    Tematy: PCC, podatek PCC, zwolnienia w PCC, pożyczka a PCC
  • Zakup samochodu na fakturę VAT marża w podatku PCC

    Zakup samochodu na fakturę VAT marża w podatku PCC

    Osoba, która zakupiła samochód w komisie samochodowym na fakturę VAT marża, nie musi dodatkowo płacić z tego tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych. Czynność ta jest bowiem objęta podatkiem VAT - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 28.12.2016 r. nr 2461-IBPB-2-1.4514.592.2016.1.MZ. Jakie wątpliwości ... WIĘCEJ

    Tematy: opodatkowanie PCC, podatek PCC, PCC, zwolnienia w PCC
  • Darowizna w transzy kredytu hipotecznego

    Darowizna w transzy kredytu hipotecznego PORADA

    Witam, rodzice partnerki finansują mieszkanie rozliczane w formie pożyczki między osobami fizycznymi (podatek od PCC). W akcie notarialnym jest wpisana transza, która jest rozpisana po 50% udziału. Czy jeżeli partnerka opłaci jedną transzę w całości, a ja kolejną, to będzie z punktu ... WIĘCEJ

    Tematy: darowizna, PCC, podatek PCC, hipoteka
  • Odroczenie zapłaty a PCC

    Odroczenie zapłaty a PCC PORADA

    Dzień dobry, proszę o wskazówkę co do takiej sytuacji: zawieram ze znajomym (osoby fizyczne) umowę kupna-sprzedaży jego samochodu za cenę 10 000 zł, przy czym umawiamy się, że cenę zapłacę mu w pięciu miesięcznych częściach po 2000 zł. Oczywiście jestem zobowiązany zapłacić ... WIĘCEJ

    Tematy: umowa kupna-sprzedaży, kupno samochodu, podatek PCC, PCC
  • Pożyczka od mamy powyżej 9637 zł a brak dochodów przez dłuższy czas. Co z podatkiem?

    Pożyczka od mamy powyżej 9637 zł a brak dochodów przez dłuższy czas. Co z podatkiem? PORADA

    Chcę pożyczyć od mamy powyżej 10 tys. zł, więc muszę to zgłosić do US wypełniając PCC, to wiem. W ostatnich latach nie miałem dochodów w związku z czym boje się, że US może mnie wytypować do kontroli skarbowej. Czy to nie będzie dla nich podejrzane, że gość bez dochodów ... WIĘCEJ

    Tematy: pożyczka, podatek PCC, PCC, pożyczka a PCC
  • Pożyczka a PCC

    Pożyczka a PCC PORADA

    Chcę pożyczyć od rodziców kwotę powyżej 15000 zł. Czy taka pożyczka jest zwolniona z podatku oraz czy konieczne jest spisanie umowy i określenie terminu oraz warunków spłaty, czy ta kwestia zostaje tylko między nami? WIĘCEJ

    Tematy: rodzice, pożyczka, zwolnienia podatkowe, PCC
  • Czy podatek od zakupu nieruchomości można odliczyć w PIT?

    Czy podatek od zakupu nieruchomości można odliczyć w PIT? PORADA

    Witam, kupuję mieszkanie z rynku wtornego. Czy podatek PCC, który zapłacę u notariusza mogę odliczyć sobie w rocznym PIT od podatku, który pracodawca odciąga mi od pensji? Z góry dziękuję. WIĘCEJ

    Tematy: PCC, kupno mieszkania, rynek wtórny, ulgi podatkowe

 

1 2 ... 10 ... 16

następna



Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

REKLAMA

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.