eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Randstad Award. Najlepsi pracodawcy 2019

Randstad Award. Najlepsi pracodawcy 2019

2019-04-18 10:59

Randstad Award. Najlepsi pracodawcy 2019

Najlepsi pracodawcy 2019 © gustavofrazao - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Już po raz dziewiąty firma Randstad wyłoniła najatrakcyjniejszych pracodawców w naszym kraju. Czynnikami, które przesądzają o atrakcyjności danej firmy są m.in. wysokość oferowanego wynagrodzenia, działania na rzecz społeczności oraz przyjazna atmosfera. Zwycięzcą najnowszej edycji Randstad Award została już po raz drugi z rzędu firma Samsung Electronics Polska. Na podium uplasowały się również Toyota Motor Manufacturing Poland oraz Fujitsu Technology Solutions.
Randstad Employer Brand Research to badania, które zainicjowano w 2000 roku w Belgii. W ramach jego dziewiątej edycji w naszym kraju o opinie poproszono przeszło 10 tys. Polaków w wieku od 18 do 65 lat (pracujących, poszukujących zatrudnienia i uczących się). Udzielone przez nich odpowiedzi posłużyły stworzeniu rankingu najlepszych miejsc pracy w naszym kraju. Respondenci tradycyjnie już wskazali czynniki przesądzające o atrakcyjności pracodawcy. I to właśnie na podstawie tych wskazań laureatom przyznawano statuetki Randstad Award.

Tym razem, podobnie jak w minionym roku, liderem zestawienia okazała się firma Samsung Electronics Polska. Ankietowani docenili stabilną sytuację finansową tego pracodawcy, gwarantowany przez niego dostęp do najnowszych technologii w miejscu pracy oraz oferowane możliwości rozwoju zawodowego. Najwyższe noty firma otrzymała wśród najmłodszych respondentów do 24 roku życia, szczególnie mieszkańców wschodnich i centralnych rejonów Polski.

Toyota Motor Manufacturing Poland w zeszłym roku znalazła się na czwarty miejscu, w tym – awansowała na drugie. Firma postrzegana jest jako stabilna finansowo, ma dobra reputację i oferują zatrudnionym pracę z nowoczesnymi technologiami. To lider przede wszystkim wśród osób w wieku od 45 do 65 lat, przede wszystkim mężczyzn i mieszkańców centralnych i południowych regionów Polski.

fot. mat. prasowe

Randstad Award

Samsung Electronics Polska drugi rok z rzędu został najbardziej atrakcyjnym pracodawcą w Polsce.


Trzecie miejsce w rankingu zajmujesz Fujitsu Technology Solutions, debiutujący w tym roku w gronie 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Respondenci wskazywali w tym przypadku szczególnie na możliwość kontaktu z nowoczesnymi rozwiązaniami, stabilność finansową przedsiębiorstwa oraz bardzo dobrą reputację. Szczególnie dobrze wypada w opiniach osób z wyższym wykształceniem i wśród mieszkańców regionu centralnego.

Pierwsze trzy miejsca rozpoczynają dziesiątkę tegorocznych laureatów Randstad Award:
  1. Samsung Electronics Polska
  2. Toyota Motor Manufacturing Poland
  3. Fujitsu Technology Solutions
  4. Volkswagen Motor Polska
  5. Volvo Polska
  6. Siemens
  7. Bayer
  8. Morgan Stanley & Co. International plc
  9. 3M Poland
  10. PGE Polska Grupa Energetyczna

Respondenci każdego badanego pracodawcę oceniali według poszczególny aspektów zatrudnienia. Pod względem wynagrodzenia i świadczeń dodatkowych tegorocznymi liderami są Morgan Stanley & Co, Samsung Electronics Polska oraz Toyota Motor Manufacturing. Przyjazna atmosfera najczęściej przypisywana jest firmie Ikea Industry, równowagę między pracą a życiem prywatnym najczęściej respondenci wskazywali w przypadku Olympus Europa, a działania na rzecz społeczności – firmie Eko Okna. Podobnie, jak w poprzednich latach, spółki Skarbu Państwa najczęściej pojawiają się w gronie firm oferujących stabilność zatrudnienia – na pierwszym miejscy pod tym względem plasuje się PGNiG, na drugim – PGE Polska Grupa Energetyczna, a dopiero na trzecim – Toyota Motor Manufacturing.

Informacje o badaniu:


Randstad Employer Brand Research to projekt badawczy dotyczący wizerunku pracodawcy i czynników atrakcyjności pracodawców. Pierwsze badanie przeprowadzono w 2000 roku w Belgii. Dziś obecne jest już w 30 krajach i obejmuje ponad 175 000 respondentów. W tym roku ma 9. edycję w Polsce. W naszym kraju badanie objęło 150 największych pracodawców oraz ponad 10 300 respondentów, reprezentatywnych dla polskiego społeczeństwa (pod względem wieku, płci, wykształcenia, regionu). Obejmuje zdolnych do pracy Polaków w wieku od 18 do 65 lat, zarówno uczących się, pracujących, jak i poszukujących pracy. Przeprowadzone zostało między 18 grudnia 2018 r. a 2 stycznia 2019 r.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: