eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Rosną Browary Warszawskie. Ruszyła budowa Biur przy Willi

Rosną Browary Warszawskie. Ruszyła budowa Biur przy Willi

2018-08-24 09:50

Rosną Browary Warszawskie. Ruszyła budowa Biur przy Willi

Biura przy Willi- wizualizacja © fot. mat. prasowe

Echo Investment ruszyło z pracami przy realizacji Biur przy Willi. Inwestycja wzniesie się tuż przy odrestaurowanej Willi Schiele - dawnym domu właścicieli Browarów Warszawskich. Powstające biura mają stanowić dominantę nowego kwartału miejskiego. Biurowiec dostarczy na stołeczny rynek 15 100 mkw. nowoczesnej powierzchni, która pomieścić ma około 1300 pracowników. Pierwsi z nich zasiądą przy swoich biurkach już na początku nadchodzącego roku.
Jak informuje Echo Investments, zachodnia ściana Biur przy Willi (budynek K) stanowić będzie pierzeję nowo powstałej ulicy Haberbuscha i Schielego, której nazwa to hołd dla twórców potęgi Browarów Warszawskich. Wybrali ją sami warszawiacy spośród trzech propozycji przedstawionych przez Muzeum Warszawy.

Miejsce pracy i wypoczynku


15 100 mkw. powierzchni powstającej w ramach Biur przy Willi pomieści ok. 1300 pracowników, ale budynek ten to nie tylko biura ale również przestrzenie przeznaczone na działalność handlową i usługową. Na parterze powstaną punkty usługowe, kawiarnie i sklepy, z kolei na dwóch najwyższych kondygnacjach przewidziano zielone tarasy do użytkowania przez wszystkich najemców. Przestrzeń Browarów Warszawskich ma być otwarta dla ludzi i zachęcać do rekreacji, dlatego ruch samochodowy i parkowanie schodzi na dolne kondygnacje.
– W środku sezonu budowlanego w Browarach Warszawskich bardzo dużo się dzieje. Trwają prace przy elewacji i wykończeniu Biur przy Bramie, bo już na początku 2019 roku przeprowadzą się tu pierwsi pracownicy. Pod koniec roku do użytku oddany zostanie też pierwszy budynek mieszkaniowy. Sprawny wynajem całego pierwszego biurowca pozwala nam ruszyć z pracami nad Biurami przy Willi. Rozpoczęliśmy budowę ścian szczelinowych. Do drugiego budynku pracownicy wprowadzą się w 2020 roku. – mówił Michał Gerwat, Dyrektor projektu Browary Warszawskie w Echo Investment.

Świetnym sąsiedztwem dla Biur przy Willi będzie Ogród Centralny oraz Brama Browarów – dwa z pięciu placów miejskich zaplanowanych w tym kwartale.

fot. mat. prasowe

Biura przy Willi- wizualizacja

Na parterze powstaną przestrzenie na usługi, kawiarnie i sklepy


Serce Woli z nowa energią


Teren po dawnych browarach przez wiele lat był niezagospodarowaną częścią warszawskiej Woli. Echo Investment rozpoczęło tu budowę kompleksowego fragmentu miasta w 2016 r. Obecnie w Browarach Warszawskich kończą się prace przy budowie Biur przy Bramie (budynek J) i pierwszego budynku mieszkaniowego. W przyszłym roku do użytku oddane zostaną dwa kolejne budynki mieszkaniowe.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: