eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Java Developer na topie

Java Developer na topie

2018-04-14 00:15

Java Developer na topie

Java Developer na topie © Karen Roach - Fotolia.com

Programiści nie mogą narzekać na brak pracy. Najbardziej rozchwytywani są Java Developerzy. Jak wynika z danych firmy doradztwa personalnego HRK S.A., ponad 1/3 rekrutacji (35%), które prowadzono dla branży IT w I kw. br. dotyczyło właśnie tego stanowiska. A jakim powodzeniem cieszyły się inne specjalizacje z zakresu programowania?
Intensywny rozwój nowych technologii sprawia, że każdy wykwalifikowany specjalista IT jest dziś niemal na wagę złota. Zgłaszane przez firmy zapotrzebowanie na pracowników IT rośnie niemal nieustająco, dzięki czemu kandydaci mogą przebierać w ofertach jak w przysłowiowych ulęgałkach. Na brak pracy nie mogą narzekać przede wszystkim programiści, a wśród nich specjaliści od języka Java, który już od lat wygrywa w kategorii "najpopularniejszy język programowania" i to zarówno na terenie Polski, jak i w całym regionie CEE.

Warto jednak podkreślić, że na znaczeniu coraz bardziej zyskuje również JavaScript, którego używa już 62% programistów na całym świecie. Różnorodność frameworków i bibliotek (ReactJS, AngularJS, Node.js) sprawia, że język ten nieustannie się rozwija, w efekcie czego rośnie również popyt na specjalistów w tym zakresie.

Jak wynika z danych firmy doradztwa personalnego HRK S.A. pierwszy kwartał tego roku należał do Java Developerów (35% wszystkich prowadzonych przez firmę rekrutacji IT), w dalszej kolejności ex aequo miejsca zajęły rekrutacje na stanowiska .net Developer oraz Front-end developer (po 20%), Sales Manager IT oraz Oracle Database Administrator (po 10%). Klasyfikację zamyka stanowisko Managera IT (3%).

fot. Karen Roach - Fotolia.com

Java Developer na topie

35% rekrutacji prowadzonych dla branży IT w I kw. br. stanowili Java Developerzy – wynika z danych firmy doradztwa personalnego HRK S.A.


Głównymi miastami, gdzie odbywała się rekrutacja były: Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań oraz Trójmiasto.
- Java oraz JavaScript nieustannie są na topie. Duże zapotrzebowanie ostro miesza w proponowanych stawkach i poziomach stanowisk. Coraz częściej widzimy oferty na Senior developerów z wymaganymi dwoma latami doświadczenia i odpowiednią dla Seniora pensją. Jeszcze rok, dwa lata temu Seniorem zostawało się po przekroczeniu plus minus 6 lat doświadczenia, dziś stanowiska na tym poziomie mają zaledwie dwu-trzyletnie doświadczenie. Również zmieniło się podejście do Juniorów – obecnie to osoby świeżo po bootcampie - mówi Łukasz Biedulski, Team Leader HRK ICT.

Według danych HRK S.A. w I kw. br. programista mid Java mógł rozpocząć pracę z wynagrodzeniem ok. 10 000 zł brutto. Osoba na stanowisku Juniora mogła otrzymać pensję w wysokości 6 000 zł brutto, a senior w granicach 15 000-20 000 zł brutto.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

4 mity o pracy w sklepie

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: