eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Zakupy za granicą: gdzie najtańsze sklepy z elektroniką?

Zakupy za granicą: gdzie najtańsze sklepy z elektroniką?

2014-09-27 00:15

Zakupy za granicą: gdzie najtańsze sklepy z elektroniką?

Gdzie najtańsze sklepy z elektroniką? © ekostsov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Jeśli kupno konsoli do gier, to zdecydowanie we włoskim sklepie internetowym. Tani odtwarzacz blu-ray? Udaj się na niemiecką witrynę. Telewizor LCD, który nie zrujnuje budżetu domowego? Szukaj go w Hiszpanii. Porównywarka idealo przyjrzała się, do jakich sklepów warto zajrzeć w poszukiwaniu atrakcyjnych cen sprzętu elektronicznego. Wnioski poniżej.
Porównywarka cen idealo.pl postanowiła sprawdzić, jakie korzyści płyną z zakupów produktów elektronicznych za granicą i dokonując ich w którym z krajów Polacy oszczędzają najwięcej. W analizie uwzględniono najkorzystniejsze oferty jednakowych produktów dostępnych na stronach idealo w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Porównanie to nie pozostawia wątpliwości: średnie ceny produktów w zbadanych krajach często znacznie się różnią. Zakup elektroniki za granicą może się zatem opłacać – także klientom z Polski.

Odtwarzacze Blu-ray


Najkorzystniejsze oferty można znaleźć w...

… Niemczech
. Na idealo.de można znaleźć najwięcej najkorzystniejszych ofert – aż 13 na 19 produktów dostępnych jest na tej stronie w najniższej cenie. Średnia cena niemieckich ofert odtwarzaczy Blu-ray jest o 29,98 zł, czyli o 8% niższa od europejskiej średniej ceny w wysokości 390,28 zł.

Produkty w najwyższych cenach oferują sklepy internetowe we...

… Francji i w Wielkiej Brytanii
. Najwyższą średnią cenę odtwarzacza Blu-ray znaleźć można na francuskiej stronie porównywarki cen idealo. Jest ona o 17,48 zł (5%) wyższa od europejskiej ceny średniej. Najwięcej, bo aż połowa ofert, jest natomiast najdroższa w Wielkiej Brytanii. Łącznie jednak średnia brytyjska cena odtwarzaczy Blu-ray jest wciąż niższa od francuskiej.

fot. mat. prasowe

Odtwarzacze Blu-ray

Po najtańsze odtwarzacze Blu-ray należy udać się na niemieckie strony.


Przykład:
Najkorzystniejszą ofertę odtwarzacza Blu-ray Samsung BD-F5500 znaleźć można na niemieckiej stronie porównywarki cen idealo w cenie 226,93 zł. We Francji najniższa cena tego samego urządzenia jest aż o 76,09 zł (czyli o 25%) wyższa i wynosi 303,02 zł. Najniższa polska cena tego odtwarzacza wynosi 279,00 zł, zaś europejska średnia – 282,03 zł (stan: 29.08.2014, godz. 12:46).

Konsole do gier


Najkorzystniejsze oferty można znaleźć we...

… Włoszech
. Średnia cen konsoli do gier w tym kraju jest najniższa, przy czym w najniższej cenie oferowanych jest aż 11 z 15 zbadanych modeli. Średnia cena we włoskich sklepach internetowych jest o 86,23 zł (10%) niższa od europejskiej średniej ceny w wysokości 898,61 zł.

Produkty w najwyższych cenach oferują sklepy internetowe w...

… Wielkiej Brytanii
. W porównaniu ze średnią europejską ceną konsoli do gier średnia brytyjska cena jest wyższa o 5% (47,79 zł).

fot. mat. prasowe

Konsole do gier

Najtańsze konsole do gier oferują włoskie sklepy. Na drugim biegunie Wielka Brytania.


Przykład:
Konsola do gier Microsoft Xbox 360 S z dyskiem twardym o pojemności 250GB na włoskiej stronie porównywarki cen idealo oferowana jest od 745,89 zł, przez co jest aż o 297,27 zł (29%) tańsza od najkorzystniejszej brytyjskiej oferty dostępnej za 1043,17 zł (£199,00) (stan: 29.08.2014, godz. 12:58).

 

1 2 3

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: