eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Gdynia Waterfront z kamieniem węgielnym

Gdynia Waterfront z kamieniem węgielnym

2013-09-04 10:43

Gdynia Waterfront z kamieniem węgielnym

Gdynia Waterfront - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

3 września br. przy nadbrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zespołu biurowo-hotelowego, stanowiącego pierwszy etap realizacji kompleksu Gdynia Waterfront. Wraz z kamieniem węgielnym tradycyjnie została wmurowana kapsuła czasu, do której włożono akt erekcyjny, pen-drive z dokumentacją i wizualizacjami projektu oraz dzisiejsze wydanie lokalnej gazety. Developer, firma SwedeCenter, ten etap inwestycji planuje zakończyć w połowie 2015 roku.

Przeczytaj także: Gdynia Waterfront z pozwoleniem na budowę

Gdynia Waterfront to nowoczesny kompleks wielofunkcyjny o powierzchni 90 000 metrów kwadratowych, który oferować będzie powierzchnie biurowe, hotel, budynki mieszkalne, obiekty handlowe i usługowe. Dopełnią je funkcje kulturalne i wypoczynkowe. W budowie, z planem oddania do użytku w 2015 roku, jest pierwszy etap inwestycji, tj. hotel Mariott Courtyard z centrum konferencyjnym, którego operatorem będzie firma Scandinavian Hospitality Management oraz budynek biurowy zaplanowany, jako siedziba główna Nordea Bank Polska.

fot. mat. prasowe

Gdynia Waterfront - wizualizacja 1

Gdynia Waterfront to nowoczesny kompleks wielofunkcyjny o powierzchni 90 000 metrów kwadratowych, który oferować będzie powierzchnie biurowe, hotel, budynki mieszkalne, obiekty handlowe i usługowe.


Inwestorem i deweloperem projektu jest spółka SwedeCenter, należącą do Grupy Inter IKEA, która w przyszłości będzie także zarządzać nowo wybudowanym kompleksem. Projekt architektoniczny pierwszego etapu inwestycji powstał w Pracowni Projektowej FORT, generalne wykonawstwo, natomiast, powierzono firmie PORR Polska.

fot. mat. prasowe

Gdynia Waterfront - wizualizacja 2

W budowie, z planem oddania do użytku w 2015 roku, jest pierwszy etap inwestycji, tj. hotel Mariott Courtyard z centrum konferencyjnym, którego operatorem będzie firma Scandinavian Hospitality Management oraz budynek biurowy zaplanowany, jako siedziba główna Nordea Bank Polska.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: