eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Gdynia Waterfront z pozwoleniem na budowę

Gdynia Waterfront z pozwoleniem na budowę

2019-06-17 11:16

Gdynia Waterfront z pozwoleniem na budowę

Biurowce © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

3 września 2013 roku przy nadbrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zespołu biurowo-hotelowego, stanowiącego pierwszy etap realizacji kompleksu Gdynia Waterfront. Teraz Vastint Poland otrzymał pozwolenie na realizację pierwszej części drugiego etapu, w ramach którego powstaną cztery budynki z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni całkowitej 44 000 m2, w tym dwa biurowce oraz dwa budynki mieszkalne. Rozpoczęcie prac zaplanowano na początek nadchodzącego roku.

Przeczytaj także: Gdynia Waterfront z kamieniem węgielnym

Waterfront to wielofunkcyjny kompleks wznoszący się w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II w Gdyni, w najbliższym sąsiedztwie Skweru Kościuszki i Sea Towers.

Inwestycja, która właśnie otrzymała pozwolenia na budowę, stanowi kontynuację oddanego do użytku przed niemal czterema laty pierwszego etapu Waterfront - dwóch budynków: biurowego i hotelowego, usytuowanych przy Nadbrzeżu Prezydenta. Istniejącą już zabudowę uzupełni dodatkowe 80 000 m2 powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej. Na działce liczącej sobie łącznie cztery hektary powstaną budynki mieszkalne i biura, a w kolejnym etapie obiekt biurowy, lokale usługowe, hotel z powierzchnią konferencyjną oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino.

Istotnym elementem całej koncepcji jest graniczący ze Skwerem Kościuszki ogólnodostępny skwer, wokół którego będzie toczyło się życie publiczne. Całość uzupełni zieleń miejska, która nada nadmorski charakter i podkreśli różnorodność stref funkcjonalnych planowanego projektu.
”Nie ukrywamy zadowolenia z faktu otrzymania pozwolenia na budowę. To ważny projekt na drodze realizacji strategii zagospodarowania nabrzeża i przywracania tego obszaru mieszkańcom miasta. Projekt pracowni architektonicznej JEMS był przygotowywany bardzo starannie z myślą o przyszłych użytkownikach. Głównym celem było stworzenie atrakcyjnego miejsca, które będzie otwarte nie tylko dla osób tu pracujących i mieszkających, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta oraz odwiedzających je turystów. Naszą ambicją jest, aby Waterfront stał się nowym sercem miasta: ulubionym miejscem spotkań, pracy i życia” - mówi Roger Anderson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

fot. mat. prasowe

Budynki mieszkalne

Waterfront to wielofunkcyjny kompleks, który powstaje w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II


„Ze względu na skalę planowanego projektu, jego realizacja będzie etapowana. Zaczynamy od zabudowy fragmentu działki od strony ulicy Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ulicy Jana Pawła II. Przed nami kilkumiesięczna procedura wyboru generalnego wykonawcy. Prawdopodobnym terminem rozpoczęcia prac budowlanych jest wiosna przyszłego roku. Realizacja budynków od strony Skweru Kościuszki wystartuje z rocznym opóźnieniem. Aktualnie pracujemy nad projektem architektonicznym zabudowy tej części kompleksu” - komentuje Janusz Tybuszewski, Project Manager, Vastint Poland.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: