eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfony Nokia ASHA 308 i 309

Smartfony Nokia ASHA 308 i 309

2012-10-01 14:03

Smartfony Nokia ASHA 308 i 309

Nokia ASHA 308 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Nokia zaprezentowała najnowsze modele z serii urządzeń mobilnych Asha Touch: Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309. Obsługujący dwie karty SIM telefon Nokia Asha 308 oraz obsługujący jedną kartę SIM model Nokia Asha 309 zapewniają konsumentom szybki i niedrogi dostęp do Internetu. Jest to możliwe dzięki nowej wersji przeglądarki internetowej Nokia Xpress Browser, która - w porównaniu z konwencjonalnymi przeglądarkami - zwiększa efektywność przeglądania stron w urządzeniu mobilnym i zapewnia szybszy dostęp do aplikacji internetowych.

Przeczytaj także: Smartfony Nokia Asha 500, 502 i 503

fot. mat. prasowe

Nokia ASHA 308

Nokia ASHA 308 obsługuje dwie karty SIM


Nowe urządzenia mają także płynnie działający, sterowany przesunięciem palca interfejs użytkownika oraz otwarte środowisko umożliwiające tworzenie aplikacji przez zewnętrznych twórców. Na podstawie tych cech pełna seria urządzeń Asha Touch została zaliczona do kategorii smartfonów przez czołowe firmy badawczo-analityczne, takie jak GfK i IDC.

Sprzedaż Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2012 r.

fot. mat. prasowe

Nokia ASHA 309

Nokia ASHA 309 z przeglądarką internetową Nokia Xpress Browser


Przystępne cenowo urządzenie z pojemnościowym ekranem dotykowym firmy Nokia

Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 to urządzenia działające w sieciach 2G, wyposażone w pojemnościowy wyświetlacz WQVGA o przekątnej 3", kilka ekranów głównych, radio stereofoniczne i głośniki. Działają z kartą pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Nokia Asha 309 to wariant działający z jedną kartą SIM i łączący się z sieciami Wi-Fi. Nokia Asha 308 obsługuje natomiast dwie karty SIM przy użyciu innowacyjnej funkcji Easy Swap firmy Nokia. Easy Swap umożliwia szybkie i łatwe przełączanie kart SIM w celu korzystania z najlepszych taryf lokalnych, bez potrzeby wyjmowania baterii i wyłączania telefonu.

Smartfony te zawierają także bezpłatny prezent — 40 wysokiej klasy gier EA, funkcje społecznościowe, takie jak aplikacje klienckie serwisów Facebook, Twitter i Nk.pl, usługę Nokia Messaging, a także funkcję transmisji strumieniowej wideo za pośrednictwem przeglądarki, na przykład z serwisu YouTube, co jest nowością w serii Asha Touch.

Nowe usługi i narzędzia dla programistów

Firma Nokia przedstawiła także dwie nowe usługi dla użytkowników smartfonów Asha Touch:
  • Internetowa aplikacja Nokia Nearby pomaga w znajdowaniu nowych miejsc w okolicy, prezentując je na mapie. Usługa ta jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki Nokia Xpress Browser lub jako funkcja w Nokia Mapach.
  • Internetowa aplikacja Nokia Life+ daje milionom użytkowników dostęp do poprawiających jakość codziennego życia materiałów z dziedziny edukacji, zdrowia oraz informacji i rozrywki. Usługa Nokia Life+ jest dostępna w języku angielskim w 18 krajach, a w czwartym kwartale tego roku pojawią się wersje lokalne w Indiach, Chinach i Indonezji. Dostęp do usługi Nokia Life+ można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki Nokia Xpress Browser lub ze Sklepu Nokia.

Z myślą o programistach firma Nokia przygotowała nowe narzędzia internetowe umożliwiające wykorzystywanie zalet nowej, szybszej przeglądarki Nokia Xpress Browser. Narzędzie Nokia Xpress Web App Builder umożliwia tworzenie atrakcyjnych i zaawansowanych aplikacji internetowych dla użytkowników urządzeń firmy Nokia. Za pomocą tego narzędzia strony internetowe mogą odpowiednio dostosowywać nawet amatorzy.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: