eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Fabryka Bama Companies pod Oławą

Fabryka Bama Companies pod Oławą

2012-07-06 12:27

Fabryka Bama Companies pod Oławą

Bama Companies © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Znana z przygotowywania wyrobów piekarskich dla największych sieci restauracji na świecie firma Bama Companies otworzy w Polsce swoją pierwszą europejską fabrykę. Zakład stanie na terenie Oławskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Stanowicach.

Przeczytaj także: Nowe inwestycje w SSEMP

fot. mat. prasowe

Bama Companies

Bama Companies producent wyrobów spożywczych


Zakład stanie na terenie Oławskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Stanowicach.

Za projektowanie, nadzór nad inwestycją i szereg usług doradczych odpowiada PM Group w Polsce.

Bama Companies, w Europie firma funkcjonująca pod nazwą Bama Europa, to amerykański producent wysokiej jakości wyrobów spożywczych, który swoje produkty dostarcza do 20 krajów na całym świecie. Zakład produkcyjny, który stanie pod Oławą, to pierwsza inwestycja firmy w Europie.

"Firma wydzierżawiła na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej 10-hektarową działkę. W pierwszej fazie projektu zagospodarujemy 2,5 hektara, na których stanie budynek o powierzchni zabudowy 7 tys. mkw." – informuje Natalia Mizgalska, project manager PM Group, firmy, która kompleksowo zarządza realizacją inwestycji.

fot. mat. prasowe

Fabryka Bama Companies

Fabryka Bama Companies zostanie wybudowana pod Oławą


Pierwsze produkty spożywcze powinny opuścić fabrykę w pierwszym półroczu 2013 roku. W początkowej fazie działania w zakładzie znajdzie zatrudnienie 110 osób. Na rok 2016 planowana jest rozbudowa fabryki.

Powstała w 1937 roku Bama Companies ma swoją siedzibę w Tulsie w stanie Oklahoma, gdzie znajdują się trzy fabryki produkujące m.in. mrożone ciasta do pizzy i ciastka. Firma ma także swoje zakłady w Chinach.

fot. mat. prasowe

Nowa fabryka Bama Companies

W fabryce Bama Companies znajdzie zatrudnienie 110 osób


"Bama Companies to rodzinny biznes z tradycjami, który mimo globalnej już marki, wciąż pielęgnuje te same wartości, kierując się jakością i świeżością swoich wyrobów. Naszym zadaniem jest stworzenie wizytówki tej firmy w Europie" – mówi Natalia Mizgalska.

W ramach współpracy PM Group jest odpowiedzialny m.in. za przedprojektowe usługi konsultingowe, projektowanie, nadzór przy przetargach oraz nadzór autorski nad całą inwestycją. Dla międzynarodowej firmy architektonicznej to kolejna inwestycja w sektorze spożywczym, którą realizuje w Polsce. Obecnie firma nadzoruje budowę zakładu produkcyjnego - piekarni dla Fresh Start Bakeries w Strzegomiu oraz projektuje zakład produkcyjny dla Pasta Food Company w Opolu.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: