eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparat cyfrowy BenQ LR100

Aparat cyfrowy BenQ LR100

2012-07-06 10:18

Aparat cyfrowy BenQ LR100

Aparat BenQ LR100 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

BenQ zaprezentował najnowszy model LR100 - aparat cyfrowy z serii małych i kompaktowych. Aparat ma sensor optyczny 14 Mpikseli, 5-krotny zoom optyczny, możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD - 1080p oraz ciekawe funkcję miedzy innymi Watercolor, Smile Catach, Panorama i wiele innych.

Przeczytaj także: Aparat cyfrowy BenQ GH200

fot. mat. prasowe

Aparat BenQ LR100

Aparat BenQ LR100 sensorem optycznym 14 Mpikseli


Aparaty kompaktowe, powszechnie uważane są za bardzo proste i mało zaawansowane technologicznie. Nic bardziej mylnego, oczywiście nie oferują one złożoności oraz możliwości pod względem optyki jak modele profesjonalne, ale w podstawowych zastosowaniach nie są wcale gorsze od zaawansowanych lustrzanek cyfrowych. Przeznaczeniem tego typu sprzętu – głównie ograniczające się do pstryknięcia migawką – jest łatwa i szybka obsługa bez konieczności wprowadzania wielu ustawień i zgłębiania tajników sztuki fotografii.

fot. mat. prasowe

Aparat cyfrowy BenQ LR100

Aparat cyfrowy BenQ LR100 5-krotnym zoomem optycznym


Pod względem łatwości obsługi nowy BenQ LR100 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wbudowane funkcje są odzwierciedleniem potrzeb na do użycia - na żądanie – gotowe funkcjonalności. Funkcja Watercolor to nowość wprowadzona przez BenQ w modelu RL100. Jego cechą jest tworzenie efektownych zdjęć bardzo plastycznych, przypominających w formie rysunek z tym, że kontury oraz wypełnienie obiektów zachowują kolory. Ta ciekawa funkcja pozwala na tworzenie zdjęć w pełni artystycznych a jednocześnie pełnych uroku i ciekawych efektów końcowych.

BenQ zaimplementował w tym modelu również wcześniejsze funkcje tj. Panorama – funkcja ułatwia tworzenie panoramicznych fotografii seryjnych. Smile Catch – to z kolei możliwość zrobienia zdjęć portretowych w momencie kiedy fotografowana osoba lub osoby uśmiechają się. BenQ LR100 pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych, naciśnięcie w migawki w ciągu sekundy rejestruje sekwencję do 7. zdjęć jedno po drugim. Co więcej, LR100 oferuje aż trybów zdjęć seryjnych, w tym oprócz wymienionego, także tworzenie kompozycji złożonych z 16 następujących po sobie obrazów.

Do pozostałych cech LR100, które warto wymienić należą funkcje: Slow Motion Recording, Movie Edit, Beauty Enhancer oraz HDR. Aparat może również rejestrować filmy w rozdzielczości do 1080p, wyposażony jest w wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7” 230.000 pikseli, obiektyw z przysłoną F=3.2(W) – 6.4 (T), funkcję zdjęć Macro od zaledwie 5 cm. Zdjęcia można wykonywać również warunkach przy niskim oświetleniu z czułością ISO6400.

BenQ LR100 dostępny będzie w Polsce od lipca 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł (z VAT). Gwarancja 2 lata door-to-door.

Przeczytaj także: Aparat cyfrowy BenQ GH800 Aparat cyfrowy BenQ GH800

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: