eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Karty graficzne ASUS HD 7770 DirectCU i HD 7750

Karty graficzne ASUS HD 7770 DirectCU i HD 7750

2012-03-01 00:05

Karty graficzne ASUS HD 7770 DirectCU i HD 7750

ASUS HD 7770 DirectCU i HD 7750- specyfikacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma ASUS prezentuje karty graficzne HD 7770 DirectCU i HD 7750. Oparte na procesorach graficznych AMD "Cape Verde" stworzonych w architekturze 28nm, kompatybilne z DirectXŸ 11.1 i PCI Express 3.0 oraz wyposażone w autorskie rozwiązania chłodzące i przetaktowujące.

Przeczytaj także: Karty graficzne ASUS HD7970 i HD7950

Karty graficzne ASUS HD 7770 DirectCU i HD 7750 wykorzystują procesory 28nm, dzięki czemu dają użytkownikom duże osiągi podczas gry i przetaktowywania przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny. Obie karty są fabrycznie przetaktowane, posiadają złącza PCI Express 3.0 oraz 1GB pamięci GDDR5. Karta HD 7770 DirectCU jest taktowana zegarem 1020MHz i zapewnia o 20% niższą temperaturę pracy, niż karty referencyjne, co przekłada się na większą stabilność, żywotność i możliwości przetaktowywania. Obie karty wyposażono w narzędzie ASUS GPU Tweak, dzięki któremu wprowadzanie modyfikacji jest łatwiejsze i precyzyjniejsze, niż do tej pory.

fot. mat. prasowe

Karta graficzna ASUS HD7750

Nowa karta graficzna ASUS HD 7750

Dzięki zastosowaniu technologii 28nm, nowe karty HD 7700 zapewniają większe osiągi, większą wydajność i cichą pracę przy zachowaniu niewielkich rozmiarów urządzenia. Obie karty taktowane są zegarem o 20MHz większym, niż karty referencyjne. Obie korzystają z 128-bitowego interfejsu pamięci i wyposażone są w 1GB pamięci graficznej GDDR5, dzięki czemu zapewniają wysoką rozdzielczość podczas gry, odtwarzania multimediów i pracy. Dzięki kompatybilności z DirectXŸ 11.1 świetnie radzą sobie z najnowszymi technologiami graficznymi.

fot. mat. prasowe

ASUS HD 7770 DirectCU i HD 7750- specyfikacja

Specyfikacja techniczna ASUS HD 7770 DirectCU i HD 7750

Karta ASUS HD 7770 dostępna jest w specjalnej wersji DirectCU, wyposażonej w opracowane przez firmę ASUS rozwiązanie chłodzące oparte na miedzianych przewodach cieplnych stykających się bezpośrednio z procesorem graficznym. Wykorzystuje też lepiej przewodzącą ciepło pokrywę oraz bardziej wydajny i cichszy wentylator. Sprawdzone wielokrotnie rozwiązanie DirectCU znacznie przewyższa możliwości rozwiązań referencyjnych. Zapewnia średnio o 20% niższą temperaturę pracy, jednocześnie gwarantuje cichszą pracę, co z kolei przekłada się na dłuższą żywotność i możliwość obsługi dużo większych obciążeń np. przy korzystaniu z wymagających aplikacji lub przy przetaktowywaniu. W HD 7750 natomiast zastosowano podwójnie uszczelniany wentylator, który eliminuje osiadanie cząsteczek kurzu i związane z ich nagromadzeniem ryzyko uszkodzenia sprzętu. Zwiększa żywotność karty, ułatwia czynności konserwacyjne i zmniejsza głośność pracy systemu chłodzącego.

Karty HD 7700 wyposażono w nową wersję programu ASUS GPU Tweak, która znacznie usprawnia regulację ustawień i przetaktowywanie. Użytkownicy mogą dostosować taktowanie, napięcie i prędkość wentylatora z dużo większą precyzją, niż w przypadku kart referencyjnych. GPU Tweak umożliwia synchronizację taktowania i napięcia, gwarantując stabilniejsze i bezpieczniejsze przetaktowywanie. Posiada też funkcję wymuszenia trybu 2D/3D, która zwiększa dokładność wyników w testach porównawczych. Specjalny widget umożliwia stałe monitorowanie stanu karty, a aktualizacje BIOSu i sterowników zapewniają maksymalną wydajność.

fot. mat. prasowe

Karta graficzna ASUS HD 7770 DirectCU

Nowa karta graficzna ASUS HD 7770 DirectCU

PCI Express 3.0 to ważny krok w dziedzinie interfejsów przesyłania danych. Zapewnia dwukrotnie większą przepustowość, niż PCI Express 2.0, przez co stanowi dużo lepszą podstawę do wykorzystania możliwości, jakie oferuje nowa karta graficzna. Złącze PCI Express 3.0 jest w pełni kompatybilne z urządzeniami PCI Express 2.0 i ma dokładnie te same wymiary, dzięki czemu umożliwia dalsze korzystanie z posiadanego sprzętu. Dzięki architekturze 28nm, karty HD 7700 oferują użytkownikom możliwość korzystania z technologii AMD Eyefinity™ i podłączenia do komputera kilku monitorów. Jest to opcja szczególnie przydatna dla osób zajmujących się zawodowo obróbką graficzną.

oprac. : Kamila Urbańska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: