eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polskie firmy stawiają na aplikacje mobilne

Polskie firmy stawiają na aplikacje mobilne

2012-02-25 00:05

Przeczytaj także: Polskie firmy a aplikacje mobilne


Zalecenia

Firmy, które wprowadzą rozwiązania mobilne bez kompromisów pod względem bezpieczeństwa, mają największą szansę na to, aby usprawnić procesy biznesowe i uzyskać wzrost produktywności. W tym celu powinny opracować strategię, która określi mobilną kulturę organizacji, dostosowując ją do swojej tolerancji na ryzyko.

Oto kilka kluczowych zaleceń:
  • Wdrażaj na szeroką skalę. Mobilność oferuje ogromne możliwości podmiotom każdej wielkości. Zastanów się, jak możesz ją wykorzystać i stopniowo buduj ekosystem, który pozwoli zrealizować Twoje plany. Aby wykorzystać pełen potencjał mobilności, planuj pod kątem aplikacji biznesowych, które znajdą powszechne zastosowanie. Pracownicy tak czy owak będą używali urządzeń mobilnych do celów biznesowych — niech robią to na Twoich warunkach.
  • Myśl strategicznie. Realistycznie oceń ostateczną skalę mobilnego biznesplanu i jego wpływ na infrastrukturę. Nie ograniczaj się do poczty e-mail. Zbadaj wszystkie funkcje mobilne, która można wprowadzić, i zastanów się nad ryzykiem oraz zagrożeniami, które trzeba będzie ograniczyć. Podczas planowania stosuj wieloaspektowe podejście do zabezpieczania poufnych danych bez względu na to, gdzie ostatecznie trafią.
  • Zarządzaj efektywnie. Urządzenia mobilne to pełnoprawne punkty końcowe, które wymagają takiej samej uwagi, jak tradycyjne komputery. Wiele procesów, zasad, umiejętności i technologii ze świata desktopów i laptopów dotyczy również platform mobilnych. Zarządzanie urządzeniami mobilnymi powinno być zatem zintegrowane z ogólną infrastrukturą administracyjną IT i realizowane w ten sam sposób — najlepiej z wykorzystaniem kompatybilnych urządzeń i ujednoliconych zasad. Zwiększa to wydajność operacyjną i ogranicza ogólne koszty użytkowania systemu.
  • Egzekwuj adekwatnie. W miarę, jak coraz więcej pracowników podłącza swoje urządzenia osobiste do firmowej sieci, organizacje muszą zmodyfikować zasady dozwolonego użycia tak, aby uwzględniały zarówno urządzenia należące do firmy, jak i do pracowników. Środki administracyjne i zabezpieczenia będą musiały się różnić w zależności od właściciela urządzenia oraz stopnia kontroli wymaganego przez firmę. Pracownicy będą dodawać urządzenia do sieci w danym miejscu pracy, aby ułatwić i uprzyjemnić sobie pracę, więc organizacje muszą się na to przygotować prawnie, operacyjnie i kulturowo.
  • Zabezpieczaj kompleksowo. Nie ograniczaj się do prostych zasad zarządzania hasłami, wymazywania treści i blokowania aplikacji. Skup się na informacjach oraz na tym, gdzie są one przeglądane, przesyłane i przechowywane. Integracja z istniejącymi zasadami zapobiegania utracie danych, szyfrowania i uwierzytelniania zapewni zgodność z polityką korporacyjną i przepisami prawnymi.

Informacje o badaniu
Badanie Symantec 2012 State of Mobility zostało przeprowadzone przez firmę Applied Research od sierpnia do listopada 2011 r. W sondażu wzięło udział 6275 firm z 43 krajów w Ameryce Północnej, regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), Azji i Oceanii, Japonii i Ameryce Łacińskiej. W przypadku małych firm rozmawiano z osobami odpowiedzialnymi za IT. W przypadku dużych przedsiębiorstw kontaktowano się ze starszymi dyrektorami IT i kadrą kierowniczą najwyższego szczebla. W badaniu tym termin „urządzenie mobilne” odnosi się do urządzeń kieszonkowych, takich jak Blackberry, iPhone, Android, iTouch itp. Definicja ta nie obejmuje laptopów.

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: