eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Warszawskie Centrum Przedsiębiorczości

Warszawskie Centrum Przedsiębiorczości

2011-07-08 13:52

Warszawskie Centrum Przedsiębiorczości

SMOLNA 6 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z Wicemarszałkiem Marcinem Kierwińskim podpisali umowę na dofinansowanie budowy Warszawskiego Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Smolnej 6. Centrum, mające stać się katalizatorem rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw w stolicy, powstanie do końca 2012 roku.

Przeczytaj także: Konstruktorska Business Center


„To unikalny projekt w skali Warszawy – takiego miejsca, takiego przedsięwzięcia jeszcze w Warszawie nie było. Chcemy, by powstające Centrum Smolna 6, do którego mamy nadzieję zaprosić Państwa już pod koniec przyszłego roku, stało się prawdziwym zapleczem stołecznego biznesu. Co ważne, przy Smolnej powstanie pierwsze centrum przedsiębiorczości, ale nie ostatnie – będą jeszcze dwa: drugie takie miejsce dla przedsiębiorców powstanie przy ul. Filtrowej, a trzecie – co mnie bardzo cieszy – na Pradze” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

„Ważne są inwestycje pomagające przedsiębiorcom wystartować, pozwalające im działać lepiej, sprawniej i skuteczniej. To projekt bardzo innowacyjny w skali zarówno miasta, jak i Mazowsza. Dobrze, że powstaje w Warszawie, bo Warszawa to centrum Mazowsza, które musi promieniować na okoliczne miasta, stąd musi płynąć innowacyjność i przedsiębiorczość” – dodaje Marcin Kierwiński, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Stołeczne Centrum Przedsiębiorczości ma służyć jako instrument do pobudzania rozwoju gospodarczego, innowacyjności i tworzenia nowych miejsc pracy na terenie miasta stołecznego Warszawy. Wart 9 mln 900 tys. projekt jest w 85% dofinansowany z Unii Europejskiej, co oznacza, że miasto poniesie koszt ok. 1,5 mln zł. Centrum stanie w atrakcyjnym rejonie miasta, przy ul. Smolnej 6 na warszawskim Powiślu. Powstająca instytucja będzie pełnić funkcję technicznego, organizacyjnego i logistycznego zaplecza dla ogółu działań związanych ze wspieraniem lokalnej przedsiębiorczości.

Do tej pory opracowany został projekt architektoniczno-budowlany oraz wybrano wykonawcę robót budowlanych. Planowany termin oddania Centrum Przedsiębiorczości do użytku to koniec roku 2012.

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: