eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Niepopularna bankowość mobilna

Niepopularna bankowość mobilna

2011-05-01 00:15

Niepopularna bankowość mobilna

Czy korzystasz z bankowości mobilnej? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Tylko co dziesiąty użytkownik telefonu obsługuje swoje konto przez komórkę. Najwięcej osób, które korzystają z bankowości mobilnej, ma konto w Pekao SA i BZ WBK. Jeśli już korzystamy z bankowości mobilnej, to zaledwie kilka razy w miesiącu. Taką częstotliwość deklaruje co trzeci badany. Co czwarty obsługuje swoje konto mobilnie raz w miesiącu. Zaledwie 6 procent korzysta z takiej możliwości codziennie - wynika z badania instytutu badawczego MANDS na zlecenie Money.pl i Interaktywnie.com.

Przeczytaj także: Bankowość mobilna coraz ważniejsza

fot. mat. prasowe

Czy korzystasz z bankowości mobilnej?

Czy korzystasz z bankowości mobilnej?

- Rodacy najczęściej stosują w bankowości telefonicznej operacje pasywne, takie jak konsultant telefoniczny lub automat (37 procent wskazań). Niewiele mniejsza liczba osób, bo 32 procent, wykorzystuje bardziej aktywny i zaawansowany technicznie serwis WAP. Może to świadczyć o tym, że postrzeganie telefonu, jako narzędzia mającego zastosowanie dla naszych finansów, rośnie - wyjaśnia Mariusz Orczyk, dyrektor zarządzający w instytucie MANDS.

fot. mat. prasowe

Jak często korzystasz z bankowości mobilnej?

Jak często korzystasz z bankowości mobilnej?


Z badania wynika, że z bankowości mobilnej korzystają przede wszystkim osoby młode, między 25 a 34 rokiem życia. Warto jednak zauważyć, że odsetek starszych osób obsługujących konto przez telefon, jest niewiele niższy.

fot. mat. prasowe

W jaki sposób korzystasz z bankowości mobilnej?

W jaki sposób korzystasz z bankowości mobilnej?


Co dziesiąty badany w wieku od 45 do 55 lat korzysta z opcji "phone banking", czyli obsługi konta za pomocą telefonicznego konsultanta lub automatu.

Najmniejszą grupę użytkowników bankowości telefonicznej stanowią osoby od 35-44 roku życia (9 procent) oraz osoby starsze, pomiędzy 55 a 64 rokiem życia (również 9 procent). Jak szacuje MANDS, na korzystanie z mobilnej bankowości może mieć wpływ aktywność zawodowa. Stąd większa popularność tej metody wśród osób młodszych, często wkraczających na rynek pracy.

fot. mat. prasowe

Korzystanie z bankowości mobilnejze względu na wiek

Korzystanie z bankowości mobilnejze względu na wiek


Wyniki badania pokazują również, że kobiety nieznacznie częściej niż mężczyźni korzystają z dostępu do konta przez telefon (12,1 w porównaniu do 10,2 procent).

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: