eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Bezpieczeństwo w Internecie: 10 mitów

Bezpieczeństwo w Internecie: 10 mitów

2010-09-30 09:53

Przeczytaj także: Mniej ataków hakerskich na polskie firmy. Nanocore zdetronizował Emotet


Mit nr 7: Firefox jest bezpieczniejszy od Internet Explorera

Wszystkie przeglądarki są w równym stopniu narażone na niebezpieczeństwa, ponieważ wszystkie zasadniczo są środowiskiem dla uruchamiania kodu JavaScript - języka programowania stosowanego głównie na stronach internetowych, wykorzystywanego również przez autorów złośliwego kodu. Ponadto, wiele exploitów bazuje na wtyczkach dostępnych dla każdej przeglądarki, np. Adobe Acrobat Reader. Jedno jest pewne, nie ma całkowicie bezpiecznej przeglądarki.

Mit nr 8: Gdy w przeglądarce pojawia się ikona kłódki, jest bezpiecznie

Ikona kłódki wskazuje, że połączenie między przeglądarką a serwerem jest szyfrowane, co pomaga chronić nasze poufne dane osobiste przed przechwyceniem. To nie wyklucza jednak zagrożeń płynących z malware. Większość produktów internet security jest całkowicie ślepa jeśli chodzi o szyfrowane połączenia: to idealna szansa dla złośliwego oprogramowania do infiltracji naszej maszyny. Ponadto, niektóre szkodliwe programy mogą wykorzystać luki w zabezpieczeniach do podrobienia certyfikatów SSL. Hakerzy umieszczają je na fałszywych stronach bankowych w celu wyłudzenia pieniędzy - dla przeciętnego użytkownika, tak spreparowane witryny są trudne do zweryfikowania.

Mit nr 9: Bezpieczeństwo w sieci wymaga kompromisu między bezpieczeństwem, a wolnością

Podczas gdy Internet stał się krytycznym narzędziem dla wielu pracowników, Facebook dla działów HR czy Twitter dla PR-u, jakikolwiek kompromis między dostępem, a bezpieczeństwem nie wchodzi w grę. Odpowiednie rozwiązanie typu web security zapewnia możliwość swobodnego surfowanie przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Mit nr 10: Rozwiązania bezpieczeństwa na punktach końcowych nie chronią przed zagrożeniami z sieci

Zazwyczaj tak jest, ponieważ przeglądarka jest swoim środowiskiem uruchomieniowym: pobiera zawartość, przetwarza ją i wykonuje skrypty, wszystko bez widoczności na zewnątrz, szczególnie dla produktów typu endpoint security. Jednak to się zmienia. Narzędzie Sophos Live Protection Web Filtering, które jest częścią pakietu Endpoint Security and Control 9.5 pozwala w czasie rzeczywistym na filtrowanie złośliwych witryn na punktach końcowych.

poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: