Internet dla niepełnosprawnych
2004-08-25 00:01
Przeczytaj także: Fundusze europejskie wspierają firmy we wdrożeniu aktu o dostępności
Celem projektu jest propagowanie idei świadomego funkcjonowania ludzi w społeczeństwie obywatelskim poprzez promocję informacji na temat praw, wartości i tożsamości osób sprawnych inaczej w życiu, społeczeństwie i miejscu pracy. Utworzona zostanie strona internetowa z forum dyskusyjnym, będącym narzędziem szerzenia informacji i wymiany opinii, pełniącym rolę komunikatora osób sprawnych inaczej z instytucjami z ich otoczenia. Program skierowany jest w szczególności do osób niepełnosprawnych i podmiotów działających w środowisku osób niepełnosprawnych z terenu woj. pomorskiego.Wrześniowe seminarium ma na celu przybliżenie osobom niepełnosprawnym ważnego medium, jakim jest Internet. Objaśniać zasady funkcjonowania Internetu oraz zachęcać do korzystania z niego w życiu codziennym będą w głównej części seminarium pracownicy firmy SprintNet, którzy są specjalistami w różnych dziedzinach związanych z Internetem. Osoby uczestniczące będą mogły dowiedzieć się czym w ogóle jest Internet, jak się z nim łączyć, jak z niego najskuteczniej korzystać, jak komunikować się z innymi użytkownikami sieci, jak robić zakupy on-line, jak się uczyć przez Internet i wiele innych.
Plan konferencji:
- Wprowadzenie – Internetowy potencjał: codzienność, praca, rozrywka
- Możliwości komputera
- Przystosowanie stanowiska do rodzaju dysfunkcji (program Homer)
- Połączenie z Internetem
- Wyszukiwanie informacji i komunikacja w Internecie
- Praca na odległość – telepraca czyli sposób na zarabianie pieniędzy
- Internet na codzień
- Nauka przez Internet – e-learning
W ramach projektu w dniach 16-18 września zostaną przeprowadzone w Gdańsku komputerowe warsztaty interaktywne pt. "Internet jako źródło pracy, wiedzy i pieniędzy".
Udział w seminarium i warsztatach jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest wypełnienie i odesłanie zgłoszenia do 05.09.2004 r.
![WCAG: uczelnie wyższe w Polsce nie dbają o dostępność stron www? [© Freepik] WCAG: uczelnie wyższe w Polsce nie dbają o dostępność stron www?](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/niepelnosprawni/WCAG-uczelnie-wyzsze-w-Polsce-nie-dbaja-o-dostepnosc-stron-www-265108-150x100crop.jpg)
oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Najnowsze w dziale Wiadomości
-
Pokolenie Z w pracy: jak różnią się priorytety i oczekiwania młodych pracowników w Polsce
-
Nie tylko cena. Co naprawdę przyciąga klientów i buduje ich lojalność?
-
DeepSeek zagrożeniem dla prywatności? Europa blokuje chińską aplikację AI, Polska czeka, eksperci ostrzegają
-
Złośliwe PDF-y: Jak cyberprzestępcy wykorzystują popularny format do phishingu?