eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Internet dla niepełnosprawnych

Internet dla niepełnosprawnych

2004-08-25 00:01

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" we współpracy z Federacją Organizacji Pozarządowych z Gdyni w ramach projektu "Niepełnosprawni jako wartościowi obywatele społeczeństwa europejskiego" organizuje 16 września 2004 seminarium pt. "Pokaz roli Internetu w zachęcaniu osób niepełnosprawnych do rozumienia ich aktywnej roli w społeczeństwie europejskim".

Przeczytaj także: E-administracja reaguje na potrzeby niepełnosprawnych

Celem projektu jest propagowanie idei świadomego funkcjonowania ludzi w społeczeństwie obywatelskim poprzez promocję informacji na temat praw, wartości i tożsamości osób sprawnych inaczej w życiu, społeczeństwie i miejscu pracy. Utworzona zostanie strona internetowa z forum dyskusyjnym, będącym narzędziem szerzenia informacji i wymiany opinii, pełniącym rolę komunikatora osób sprawnych inaczej z instytucjami z ich otoczenia. Program skierowany jest w szczególności do osób niepełnosprawnych i podmiotów działających w środowisku osób niepełnosprawnych z terenu woj. pomorskiego.

Wrześniowe seminarium ma na celu przybliżenie osobom niepełnosprawnym ważnego medium, jakim jest Internet. Objaśniać zasady funkcjonowania Internetu oraz zachęcać do korzystania z niego w życiu codziennym będą w głównej części seminarium pracownicy firmy SprintNet, którzy są specjalistami w różnych dziedzinach związanych z Internetem. Osoby uczestniczące będą mogły dowiedzieć się czym w ogóle jest Internet, jak się z nim łączyć, jak z niego najskuteczniej korzystać, jak komunikować się z innymi użytkownikami sieci, jak robić zakupy on-line, jak się uczyć przez Internet i wiele innych.

Plan konferencji:
- Wprowadzenie – Internetowy potencjał: codzienność, praca, rozrywka
- Możliwości komputera
- Przystosowanie stanowiska do rodzaju dysfunkcji (program Homer)
- Połączenie z Internetem
- Wyszukiwanie informacji i komunikacja w Internecie
- Praca na odległość – telepraca czyli sposób na zarabianie pieniędzy
- Internet na codzień
- Nauka przez Internet – e-learning

W ramach projektu w dniach 16-18 września zostaną przeprowadzone w Gdańsku komputerowe warsztaty interaktywne pt. "Internet jako źródło pracy, wiedzy i pieniędzy".

Udział w seminarium i warsztatach jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest wypełnienie i odesłanie zgłoszenia do 05.09.2004 r.

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Allegro uczy bezpieczeństwa

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: