eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › e-pity dla użytkowników Mac i Linux

e-pity dla użytkowników Mac i Linux

2010-04-02 11:55

e-pity dla użytkowników Mac i Linux

© fot. mat. prasowe

Obecnie wypełnić deklarację podatkową i przesłać PIT-a Internetem do urzędu mogą także użytkownicy systemów Mac OS X i Linux. Uruchomiona właśnie wersja on-line aplikacji e-pity jest darmowa, intuicyjna, pozwala przekazać 1% dowolnej OPP oraz wysłać wypełnionego PIT-a przez Internet. Co ważne, wszystkie wpisywane dane zostają na komputerze użytkownika i nie są przesyłane do zewnętrznych serwerów.

Przeczytaj także: E-deklaracje ruszą w sierpniu

fot. mat. prasowe

To interesująca wiadomość przede wszystkim dla użytkowników innych systemów operacyjnych niż Windows. W serwisie e-pity.pl do wypełnienia deklaracji podatkowej za 2009 rok wystarczy komputer z dostępem do Internetu oraz dowolna przeglądarka internetowa. Wersja on-line popularnego programu e-pity jest alternatywą dla osób, które nie chcą instalować aplikacji na twardym dysku swojego komputera. Program posiada wszystkie zalety szybko zdobywającej rynek aplikacji e-pity off-line: jest darmowy, intuicyjny, prosty, pozwala na rozliczenie się z fiskusem w kilka minut i przekazanie 1% dowolnej organizacji pożytku publicznego. Umożliwia też przesłanie rozliczenia do urzędu skarbowego Internetem. Za pomocą aplikacji e-pity można rozliczyć formularze: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, załączniki PIT/B, PIT/D, PIT/2K, PIT/O, PIT/M, PIT/Z, PIT/ZG, NIP-1, NIP-3 oraz wydrukować przelew podatkowy. Proces wypełniania deklaracji on-line można w każdym momencie przerwać i zapisać dane na swoim dysku, by w dowolnym czasie do niego wrócić, nie wpisując danych od nowa.

Nie tylko Windows

Program działa na wszystkich systemach wykorzystujących technologię Flash (Windows, Mac OS X, Linux: Red Hat, openSUSE, UBuntu, Unix: Solaris 10) i w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, Netscape, Safari). Nie wymaga też instalowania dodatkowych programów (np. Adobe Reader) czy wtyczek. W procesie wypełniania deklaracji wszystkie wprowadzane dane zapisywane są i odczytywane tylko na komputerze użytkownika, a nie na zewnętrznych serwerach dostawców oprogramowania, co jest atutem dla osób obawiających się o poufność zawartych w PIT-ach informacji. Dla dodatkowej ochrony wersja on-line została umieszczona pod adresem chronionym przez protokół SSL (https). Również wszystkie dane zapisywane są w pliku zakodowanym.

"Rozliczenie z fiskusem to obowiązek, jakiemu podlega 25 mln Polaków. Postanowiliśmy ułatwić im życie stwarzając e-pity – najprostsze na rynku narzędzie umożliwiające wypełnianie deklaracji podatkowej i przesyłanie jej Internetem do urzędu skarbowego. Teraz uruchomiliśmy jego wersję on-line zdając sobie sprawę, że użytkownicy innych systemów niż Windows do tej pory mieli ograniczone możliwości rozliczenia się z fiskusem on-line. Wiemy także, że część internautów wzbrania się przed instalowaniem aplikacji na dysku komputera i woli rozwiązania on-line. Teraz i oni mogą rozliczyć się nie wychodząc z domu.– mówi Adam Mielcarski, prezes zarządu e-file sp. z o.o., pomysłodawcy i producenta oprogramowania e-pity.

Wypełnienie deklaracji w serwisie e-pity.pl sprawia, że 1 grosz trafia na akcję e-las, w ramach której za zgromadzone środki firma e-file razem z fundacją Aeris Futuro posadzi prawdziwe drzewa.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: