eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie oczekiwania finansowe mają finansiści?

Jakie oczekiwania finansowe mają finansiści?

2010-02-01 10:14

Jakie oczekiwania finansowe mają finansiści?

Średnie pożądane wynagrodzenie brutto w działach finansowych i księgowości (grupa wiekowa od 30 do > © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Internauci z Mazowsza, poszukujący pracy w działach finansowych i księgowości, oczekują wynagrodzenia średnio o 2000 złotych wyższego niż kandydaci z województwa lubelskiego. W tych działach średnie oczekiwane wynagrodzenie samodzielnego specjalisty to 4230 złotych brutto - wynika z analizy przygotowanej przez portal Pracuj.pl.

Przeczytaj także: Branża finansowa: będzie łatwiej o pracę

W ubiegłym roku dużo trudniej było znaleźć pracę niż w 2008, ale mimo spowolnienia gospodarczego branża finansowa, od której zaczął się światowy kryzys, zajęła drugie miejsce w zestawieniu Pracuj.pl pod względem liczby opublikowanych ogłoszeń. Z kwartału na kwartał rosła także liczba ofert dla specjalistów, którzy chcieliby pracować w działach finansowych i księgowości.

fot. mat. prasowe

Średnie pożądane wynagrodzenie brutto w działach finansowych i księgowości (grupa wiekowa od 30 do >

Średnie pożądane wynagrodzenie brutto w działach finansowych i księgowości (grupa wiekowa od 30 do >46 lat)


Wśród internautów po trzydziestce, którzy przez Pracuj.pl poszukują pracy w tych działach, zdecydowanie najwięcej od przyszłego pracodawcy oczekują osoby z woj. mazowieckiego. Mieszkańcy Mazowsza chcieliby zarabiać średnio 5574 zł brutto. Kandydaci z tego regionu najczęściej (¼ z nich) wskazywali przedział 4000-6000 zł brutto. Na drugim miejscu pod względem pożądanego wynagrodzenia znaleźli się mieszkańcy Wielkopolski, oni chcieliby średnio dostawać pensję w wysokości 4745 zł brutto. Najmniejsze oczekiwania w tej grupie mają internauci z woj. lubelskiego – oczekują oni średniego wynagrodzenia na poziomie 3574 zł brutto.

fot. mat. prasowe

Średnie pożądane wynagrodzenie brutto w działach finansowych i księgowości (grupa wiekowa 24-29 lat)

Średnie pożądane wynagrodzenie brutto w działach finansowych i księgowości (grupa wiekowa 24-29 lat)

Dużo mniejsze oczekiwania, co zresztą zrozumiałe, mają osoby młodsze, z mniejszym doświadczeniem zawodowym. W grupie internautów w wieku 24-29 lat, szukających zatrudnienia w finansach lub księgowości, najwięcej wskazań dotyczyło przedziału 2000-3000 zł brutto, ale równie dużo było ich w przedziale 1000-2000 zł brutto. Średnio, kandydaci z tej grupy żądaliby wynagrodzenia w wysokości 2633 zł brutto.

Tu również największe oczekiwania mają mieszkańcy Mazowsza, ale na drugim miejscu uplasowali się Pomorzanie. Najmniej od przyszłego pracodawcy zażądaliby młodzi mieszkańcy woj. podkarpackiego, którzy zadowoliliby się pensją o ponad 1300 zł mniejszą niż ich rówieśnicy z woj. mazowieckiego.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: