eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Oferty pracy online: na co zwracamy uwagę?

Oferty pracy online: na co zwracamy uwagę?

2009-12-18 13:31

Przeczytaj także: Poszukiwanie pracy: Internet najlepszy?


Gdzie mieszkają poszukujący pracy przez Internet?

Z analizy wynika, że 26 proc. ankietowanych pochodziło z miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców. Kolejne 26 proc. pochodzi z miast powyżej 1 mln mieszkańców. Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że w Polsce tylko stolica ma takie zaludnienie, można dojść do wniosku, że 26 proc. poszukujących pracy przez Internet mieszka w Warszawie.

Na kolejnych miejscach znaleźli się ludzie z miejscowości od 50 do 150 tys. mieszkańców (20 proc.), miast od 150 do 500 tys. mieszkańców (17 proc.) oraz od 500 tys. do 1 mln mieszkańców (11 proc.).

W jakim wieku są osoby poszukujące pracy przez Internet?

W większości przypadków przez Internet szukają zatrudnienia osoby młode. Aż 48 proc. z nich jest w wieku od 18 do 25 lat. Kolejna grupę stanowią ludzie od 26 do 35 lat (31 proc.). Osoby w wieku 36-45 lat stanowiły 11 proc. ankietowanych. Na czwartym miejscu znalazła się grupa w wieku 45-55 lat (9 proc.). 2 proc. ankietowanych miało ponad 55 lat.

Na jakich szczeblach pracują osoby przeglądające ogłoszenia rekrutacyjne?

fot. mat. prasowe

Szukający pracy przez Internet wg szczebla, na którym pracują

Szukający pracy przez Internet wg szczebla, na którym pracują

Serwis SzybkoPraca.pl przyjrzał się również statystykom odzwierciedlającym doświadczenie zawodowe osób poszukujących pracy. Okazuje się, że najwięcej osób (42 proc.) to ludzie bezrobotni.

Na kolejnym miejscu znaleźli się szeregowi pracownicy – 26 proc. osób. 18 proc. ankietowanych pracowało na stanowisku wykwalifikowanego specjalisty. Kierownicy działu lub grupy stanowią 12 proc. osób poszukujących pracy przez Internet.

Najmniej zainteresowani ogłoszeniami rekrutacyjnymi w Internecie są dyrektorzy (2 proc.). Ten fakt nie powinien dziwić, gdyż osoby na takich stanowiskach bardzo często nie muszą zmieniać pracy a rekrutacja jest przeprowadzana przez tzw. „łowców głów”.

Informacje o badaniu
Aby dowiedzieć się, czym użytkownicy Internetu najczęściej kierują się przy wyszukiwaniu i czytaniu ogłoszeń rekrutacyjnych w Internecie, eksperci serwisu SzybkoPraca.pl postanowili przeprowadzić badanie ankietowe. Od października do grudnia 2009 użytkownicy serwisu mogli wypełniać formularz ankiety na stronie www.szybkopraca.pl.

poprzednia  

1 2 3

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: