eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Oferty pracy online: na co zwracamy uwagę?

Oferty pracy online: na co zwracamy uwagę?

2009-12-18 13:31

Przeczytaj także: Poszukiwanie pracy: Internet najlepszy?

Dlaczego wysyłamy aplikacje?

fot. mat. prasowe

Co zachęca Cię do wysyłania aplikacji?

Co zachęca Cię do wysyłania aplikacji?

W ankiecie zamieszczonej w serwisie SzybkoPraca.pl pytano także o to, co zachęca użytkowników sieci do odpowiadania na ogłoszenia. Możliwe było zaznaczenie kilku odpowiedzi, dlatego wyniki nie sumują się do 100 proc.

Okazuje się, że najważniejsza jest dla Polaków umowa. Tę odpowiedź zaznaczyło 60 proc. ankietowanych. Poszukującym pracy zależy więc na ustabilizowanej sytuacji życiowej i bezpieczeństwie. Niewiele mniej – 57 proc. uczestników badań uważa, że ważne są możliwości rozwoju i awansu w przyszłej pracy. Na kolejnym miejscu znalazło się wynagrodzenie, na które wskazało 54 proc. ankietowanych.

Mniejszą popularnością cieszyły się inne odpowiedzi. Do wysłania aplikacji mniej osób zachęca możliwość profesjonalnych szkoleń w miejscu przyszłej pracy. Tę opcję wskazało 28 proc. ankietowanych. Natomiast dla 18 proc. motywujące są dodatkowe świadczenia, np. prywatny pakiet zdrowotny, wejściówki do teatru lub kina, karty wstępu do obiektów sportowych.

Najmniej zachęcające do przesłania aplikacji są wyjazdy służbowe – tę odpowiedź zaznaczyło 8 proc. ankietowanych. Możliwość pracy za granicą jest motywująca dla 6 proc. osób korzystających z serwisów rekrutacyjnych.

Co sprawia, że nie wysyłamy CV?

fot. mat. prasowe

Co decyduje o tym, że nie wysyłasz aplikacji?

Co decyduje o tym, że nie wysyłasz aplikacji?

Portal SzybkoPraca.pl poprosił również o odpowiedź na pytanie, co decyduje o tym, że internauci nie wysyłają aplikacji. Tu również można było zaznaczyć kilka odpowiedzi, dlatego wyniki nie sumują się do 100 proc.

Największą przeszkodą okazuje się być brak odpowiedniego doświadczenia zawodowego (42 proc. ankietowanych). W okresie spowolnienia gospodarczego coraz więcej pracodawców stawia na wykwalifikowanych pracowników, co powoduje, że wymagają od kandydata minimum dwuletniego doświadczenia w danej branży.

Innym ważnym powodem zaniechania przesłania aplikacji jest zbyt mała wysokość pensji (40 proc. ankietowanych). Jeśli przyszły pracodawca nie spełni oczekiwań finansowych kandydata, będzie to powodem braku zainteresowania ofertą pracy.

Dla 35 proc. użytkowników Internetu problem stanowi brak znajomości języków obcych. Nieumiejętność posługiwania się językiem obcym (głownie angielskim) w miejscu zatrudnienia bardzo często przekreśla szansę na awans lub zmianę pracy na lepszą.

Dla 32 proc. użytkowników nieodpowiedni rodzaj umowy o pracę jest kwestią decydującą o braku odpowiedzi na ogłoszenie rekrutacyjne. Natomiast szczebel w firmie nieadekwatny do kwalifikacji był kluczowy dla 28 proc. ankietowanych.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: